clear

تور ارسباران و قلعه بابک- خرداد 97

تور ارسباران و قلعه بابک

نوع تور: تورهای چند روزه
قیمت: 655,000 تومان
تاریخ حرکت: 23 خرداد 1397
بازدید: 1061

جاذبه های مورد بازدید:

 بازدید از کلیسای سنت استپانوس، طبیعت و رودخانه مرزی ارس، بازدید از آبشار آسیاب خرابه، بازدید از منطقه حفاظت شده ارسباران و بازدید از قلعه شگرف بابک خرم دین و...

 

چرا تماشای این منطقه زیبا و تاریخی را به شما پیشنهاد می کنیم؟

  • کلیسای سن استپانوس مقدس، عبادتگاهی در دل کوه های جلفا می باشد که دومین کلیسای مهم ارامنه ایران است و از نظر اهمیت بعد از قره‌کلیسا قرار می‌گیرد. این کلیسای زیبا در دامان طبیعت در قلب کوه های منطقه بین منطقه مرزی جلفا و جمهوری آذربایجان و در کنار رودخانه ارس بنا شده است. این کلیسا به همراه دو کلیسای سیاه " قره کلیسا و زور زور " در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.
  • قلعه بابک بنای باشکوه و زیبایی است که درگذشته محل استقرار و سنگر دفاع بابک خرم‌دین سردار ایرانی در مقابل تهاجم اعراب بوده است. با دیدن موقعیت عجیب قلعه احساسی همراه با شگفتی شما را فرامی گیرد.
  • آبشار آسیاب خرابه؛ شاید تصور وجود یک آبشار زیبا در میان کوه های نارنجی که اثری از سرسبزی ندارند، مشکل به نظر برسد اما آسیاب خرابه همه ی این معادلات را بر هم زده و تصویر متفاوتی را در طبیعت نگاشته است. اینجا محوطه ای ۲۵۰ متری و خانه ی چندین ساله ی شاهکار طبیعت جلفا است. دیواره های آبشار لباس سبزی از خزه ها و سایر گیاهان آبزی بر تن کرده اند و یکی از چشم نواز ترین مناظر را به وجود آورده اند.
  • جنگل ارسباران سرزمین پهناوری با وسعتی بیش از ۷۰ هزار هکتار است که لقب بهشت گمشده آذربایجان شرقی را به یدک می کشد. کوه های بلند و درختان گوناگون در کنار هم گرد آمده اند تا نگاه های بسیاری را به خود جذب کند.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : همگانی

منظور از تورهای همگانی

این نوع سفرها ترکیبی از انواع گوناگون سفرهای طبیعت گردی، فرهنگی و ماجراجویانه می باشد و به گونه ای طراحی شده تا اکثر افراد مختلف با رده های سنی و علایق متفاوت بتوانند در آن شرکت کرده و با جنبه های جدیدی از سفرهای گروهی آشنا شوند.گرچه شاید در نگاه نخست این گونه سفرها با سفرهایی که خانواده ها و اشخاص با خودروهای شخصی میروند تفاوتی نداشته باشد ولی باید گفت این گونه سفرهای ( به گفته خود مسافران ) دارای ویژگی هایی است که آنها را از سفرهای شخصی متمایز می کند. از جمله بودن و آشنایی با افراد جدید، دیدن جاهایی که معمولا به خاطر عجله در رسیدن به مقصد و یا رانندگی و خستگی به آنها توجهی نداشته اند و همچنین آگاهی از تاریخ و فرهنگ و چگونگی اقلیم یک منطقه توسط راهنما و...

شرایط شرکت کنندگان در این سفر

گروه های هدف

با توجه به هدف اصلی این گونه سفر ها مبنی بر ایجاد تنوع و روحیه ی سرزندگی در عموم مردم و آشنایی هرچه بیشتر آنها با سفرهای مسئولانه و آموزش و آگاه سازی در رابطه با گردشگری پایدار، تمامی خانواده ها و افراد علاقه مند به سفرهای گروهی، مخاطبان این سفرها می باشند .
در اینگونه سفرها معمولا بازدید از چند سایت طبیعی یا فرهنگی و یا تلفیقی از هردو گنجانده می شود. البته اینگونه برنامه ها نه سختی برنامه های طبیعت گردی را دارند و نه به میزان تورهای ویژه ی فرهنگی اطلاعات خاص تاریخی و فرهنگی ارائه می شود. بلکه سعی می گردد تا برنامه ای بینابین برای مسافران در نظر گرفته شود تا ضمن تحقق اهداف اولیه البرزمن مسافران نیز به حداکثر مطلوب خود دست یابند .

قوانین تورهای همگانی

قوانین کلی این تورها

1- در سفرهای همگانی البرز من محور سفر بر روی تغیرات جدید در روحیه ی مسافر است. یعنی در این سفرها سعی میشود مسافران خستگی جسمی و روحی ناشی از کار روزمره را از طریق ارتباط با افراد، قرار گرفتن در محیطی شاد و دوستانه، بازدید از اماکن جدید و تجربه ها ی نو از تن به در کنند .
2- سفرهای همگانی البرزمن مبتنی بر لذت حداکثری از خود سفر و تجربه های نو می باشد. بنابراین در اینگونه سفرها از لوکس گرایی و هتل نشینی صرف پرهیز شده و در عین حال سعی می شود تا بهترین امکانات موجود در مناطق برای رفاه مسافران در نظر گرفته شود .
3- بازدید از روستاها و جوامع محلی و اماکن جدیدی که شاید با وجود نزدیکی به محل زندگی افراد، تا کنون توجهی به آن نشده باشد ، از اهداف این گونه تورهاست .
انتظار می رود همسفران عزیز به موارد فوق توجه لازم را داشته باشند و با اگاهی لازم در این گونه سفرها شرکت نمایند.

 

مدت تور سه و نیم روزه
تاریخ و ساعت حرکت ساعت بیست و یک - بیست و سه خرداد نود و هفت
تاریخ برگشت 1397-03-26
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
تعداد شب و نوع اقامت دو شب اقامت در هتل
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی سه وعده صبحانه - سه وعده نهار - پذیرایی میان وعده ( وعده های غذایی شام بر عهده گردشگر می باشد)
شهرهای مورد بازدید جلفا - کلیبر
برنامه سفر
شب حرکت

حرکت ساعت 21 شب از کرج، استراحت شبانه در ماشین


روز اول

صرف صبحانه، بازدید از کلیسای سنت استپانوس (مهم ترین کلیسای ارامنه در ایران و اثر ثبت جهانی یونسکو)، بازدید از رودخانه مرزی ارس و آبشار آسیاب خرابه، زمان آزاد جهت گشت در بازارچه مرزی جلفا


روز دوم

صرف صبحانه، بازدید از منطقه حفاظت شده ارسباران و جنگل ها و مراتع زیبای آن، بازدید از شهر کلیبر و کوه پیمایی سبک تا قلعه بابک خرم دین


روز سوم

صرف صبحانه، تحویل اتاق ها، صرف ناهار در مسیر و بازگشت به سوی کرج.
وسایل مورد نیاز
کارت شناسایی (شناسنامه زوجین)، در نظر گرفتن وعده های شام (که بر عهده خود مسافر می باشد)، لباس گرم و مناسب فصل، کفش مناسب پیاده روی، ملحفه و لوازم بهداشتی فردی، شارژر موبایل و دوربین، لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف و سایر لوازم فردی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین حدود 10 ساعت (با احتساب توقف ها) می باشد.
2- با توجه به پیاده روی های روزانه لباس و کفش مناسب پیاده روی و طبیعت گردی همراه داشته باشید.
3- پیاده روی ها سبک و در حد شهرگردی می باشد  اما برای بازدید از قلعه بابک حدود  الی 1/5 ساعت پیاده روی در مسیر تسهیل شده و بعضا پلکانی خواهد بود.
4- همراه داشتن لباس گرم به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
5- و به تهیه لوازم مورد نیاز درج شده در بالا توجه لازم را داشته باشید .
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید