clear

تور طبیعتگردی - بهار 98

دریاچه فراخین و آبشار دارنو

نوع تور: تور های یک روزه
قیمت: 110,000 تومان
تاریخ حرکت: 24 خرداد 1398
بازدید: 6985

جاذبه های مورد بازدید:

بازدید از روستای دلسم و مناظر جنگل های ماشلک، جنگل پیمایی و بازدید از تالاب - دریاچه سحرانگیز فراخین، آبشار دارنو و ...

 

چرا سفر به این مکان دیدنی را پیشنهاد می کنیم؟

  • در این میان جاذبه های دیدنی و کم نظیر کشورمان مناطق بکر و دیدنی زیادی هست که قلم افتاده و کمتر شناخته شده اند. این ها همان مقاصدی هستند که شاید از وجودشان اطلاعی نداریم و حتی اسمشان را هم نشنیده ایم. طبیعت بکر، سکوت و آرامش، ارمغان این گونه جاذبه ها هستند که می توانند خاطره ای به یادماندنی را برایمان به ارمغان بیاورند.
  • فراخین، نام دریاچه ای در نزدیکی روستای ویسر در مازندران است که درختان سر به فلک کشیده آن را در آغوش خود جای داده و زیبایی هایش را پنهان کرده اند. این دریاچه ی کوچک که بیشتر شبیه به تالابی جنگلی است، منظره ای سحر انگیز را پیش رویتان قرار می دهد و تصویر تازه ای را برایتان به نمایش در می آورد.
  • این دریاچه یکی از جاذبه های بکر و کمتر شناخته شده کشورمان می باشد. مسیر دسترسی به این دریاچه بسیار زیباست و از قلب جنگل عبور می کند.
  • زیبایی های سفر به دریاچه فراخین از جاده اش آغاز می شود. برای رسیدن به این دریاچه باید دل به یکی از زیباترین جاده های ایران یعنی چالوس سپرد. جاده ای که هر کدام از پیچ و خم هایش همچون تابلوی بی نظیری می ماند که گوشه ای از زیبایی های ایران را به رخمان می کشد.
  • بهترین زمان برای رفتن به دریاچه فراخین از اوایل اردیبهشت تا اواخر شهریور است که دریاچه در پرآب ترین حالت خود قرار دارد.
  • پوشش گیاهی مجاور دریاچه یکی از زیباترین و با ارزشترین پوشش های گیاهی ایران است. مناظر سحرانگیز دریاچه و محیط پیرامون آن بهترین و کمیاب ترین سوژه ها برای ثبت تصاویر هستند پس دوربینتان را فراموش نکنید.
  • آبشار دارنو در تمام طول سال زیباست. در بهار و مخصوصا تابستان به خاطر گرم‌تر بودن هوا و خنکی آب دیدن آبشار بسیار لذت‌بخش است.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : طبیعت گردی

منظور از تورهای طبیعت گردی

در این نوع سفرها محور اصلی سفر بر اساس بازدید از یک سایت خاص طبیعی و یا اقامت در دامان طبیعت میباشد. ناگفته پیداست که این نوع سفرها برای همگان مناسب نیست و به همین دلیل هم زمان و شرایط برگزاری و تعداد شرکت کنندگان نیز خاص می باشد.در اینگونه سفرها افراد بسیار علاقه مند به طبیعت و کسانی که تحمل شرایط سخت طبیعی (مانند: استفاده از دستشوی صحرایی در صورت لزوم، نبود حمام برای چند روز متوالی، پیاده روی های طولانی و ...) را دارند، شرکت کرده و تمام اصول طبیعت گردی با دقت تمام آموزش داده شده و رعایت میشوند. چراکه در سفرهای طبیعت گردی ویژه اصل بر سازگاری با طبیعت است و به همین دلیل نیز شرایط خاص به خود را میطلبد.

درجه سختی تور : درجه دو

منظور از تورهای طبیعت گردی با درجه سختی دو

افراد شرکت کننده در این تورها باید از آمادگی جسمانی نسبتا خوبی برخوردار باشند . در تورهای طبیعت گردی با درجه سختی دو باید آمادگی پیاده روی 3 الی 7 ساعت در روز را داشته باشید. به همراه پیاده روی در این تورها باید آمادگی سختی هایی شامل گذر از سربالایی ها و سرازیری ها، عبور از مسیرهای سنگلاخی رودخانه ای، غارنوری در غارهای بکر و ... را داشته باشید.

قوانین تورهای طبیعت گردی

ویژگی شرکت کنندگان و قوانین تورهای طبیعت گردی

قوانین شرکت در تورهای طبیعت گردی :

1- ما طبیعت گردانی هستیم که جز با رد پا اثر دیگری در طبیعت بر جای نمیگذاریم و عکس تنها یادگاری است که از طبیعت بر میداریم.
2- ما در تمام طول سفر اصول ایمنی و حفاظت از جان خود را فراموش نکرده و آنرا کاملا رعایت میکنیم.
3- استفاده از هوای تازه، سکوت،آرامش طبیعت، یکی شدن با طبیعت و دیدن مناظر زیبای آن جزء اهداف مشترک همه ما طبیعت گردان میباشد.
4- ما اصول بهره مندی از خوراک سالم و مناسب طبیعت گردی را رعایت میکنیم.
5- ما تمام اصول سفرهای گروهی را رعایت کرده و از تصمیمات شخصی خارج از چارچوب گروه اجتناب میکنیم.

مدت تور یک روزه
تاریخ و ساعت حرکت ساعت چهار صبح جمعه بیست و چهارم خرداد ماه و بازگشت ساعت بیست و سه
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو ( سپاه)
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی یک وعده صبحانه - پذیرایی میان وعده ( وعده نهار بر عهده گردشگر می باشد)
برنامه سفر

حرکت صبح به سمت جاده چالوس، صرف صبحانه در مسیر ، حدود یک ساعت و نیم نیسان سواری، جنگل پیمایی بازدید از آبشار دارنو و آب بازی و صرف نهار در طبیعت ، بازدید از تالاب سحرانگیز فراخین، و بازگشت به سمت کرج.

وسایل مورد نیاز
تهیه وعده نهار، کارت شناسایی، لباس مناسب فصل، کفش مناسب پیاده روی، لباس و کفش اضافه، لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف و سایر لوازم شخصی، زیر انداز انفرادی و همه وسایل داخل کوله پشتی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین حدود 5 الی 5/30 ساعت ( با احتساب توقف ها) می باشد.
2- بهترین فصل اجرا: بهار و تابستان
3- با توجه به پیاده روی ها لباس و کفش مناسب پیاده روی و طبیعت گردی همراه داشته باشید.
4- پیاده روی در دل جنگل حدود 4 ساعت مجموع رفت و برگشت می باشد و افراد با توانایی جسمانی عادی (بدون مشکل کمر درد یا پادرد) به راحتی می تواند در این برنامه شرکت کند.
5- در مسیر رفت و برگشت حدود 3 ساعت نیسان سواری هیجان انگیز در مسیری جنگلی خواهیم داشت.
6- همراه داشتن لباس مناسب فصل (در صورت بارندگی همراه داشتن پانچو یا بارانی) به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
7- به همراه داشتن کفش و لباس اضافه در این تور به همسفران توصیه می شود.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید