clear

تورهای ایرانگردی - اردیبهشت 98

همدان، کردستان، دریاچه زریوار

نوع تور: تورهای چند روزه
قیمت: 585,000 تومان
تاریخ حرکت: 11 ارديبهشت 1398
بازدید: 1205

جاذبه های مورد بازدید:

بازدید از آرامگاه بوعلی سینا و باباطاهر، مجموعه گنج نامه همدان، بازدید از موزه کرد (خانه تاریخی آصف وزیری) سنندج، بازدید از روستای تاریخی اورامانات و دریاچه زریوار مریوان و ...

 

چرا سفر و تماشای این منطقه زیبا را پیشنهاد می کنیم؟

  • دریاچه زریوار، دریاچه ای آرام و زیبا در غرب ایران با مساحت تقریبی ۳ هزار هکتار که به خاطر موقعیت جغرافیای خاص خود محل زندگی انواع آبزیان ، پرندگان و حیوانات است . زریوار یکی از زیباترین دریاچه های آب شیرین دنیاست  و نکته جالب توجه این است که هیچ رودی به این دریاچه نمی ریزد و زریبار آب خود را از جوشش چشمه ها و بارش های فصلی تامین می کند .
  • موقع رسیدن پهنه آبی رنگ زیبایی جلوی چشمانمان ظاهر می شود و آرامشی بی مثال به جانمان رخنه می کند . شور و هیجان گردشگران در اطراف زریوار که برخی مشغول قایق سواری، خوردن ماهی کبابی، ماهیگیری ، عکاسی و ... هستند، لذت سفر را چند برابر می کند.
  • بعد از تفریح اطراف دریاچه از خوردن ماهی کبابی که در اطراف دریاچه با نمک وروغن زیتون  روی آتش کباب می شود غافل نشوید بدون شک یکی از بهترین طعم های زندگی شما خواهد شد.
  • «اورامانات تخت» از دهکده‌های تاریخی کشور ایران است که در نزدیکی شهرستان مریوان قرار گرفته و پیشینه‌ای نزدیک به ۱۰۰۰ سال دارد. لقب هزار ماسوله را به دلیل این که طراحی و نوع ساخت و ساز خانه‌ها در آنجا به سبک روستای ماسوله بوده، به این دهکده داده شده است.
  • مردم این دهکده پوشش زیبایی بر تن می‌کنند. مردها پیراهن می‌پوشند و پارچه‌ای به‌صورت عمامه دور سرخود می‌پیچند و کفش‌هایی به اسم کلاش (کلاش  همان گیوه است) که با  دست ساخته می‌شود، به پا می‌کنند. زن‌ها هم لباس‌هایی بلند می‌پوشند و بر روی دوش خود قبا انداخته و طاس کلاه (طاس کلاه نوعی کلاه است)  بر سر گذاشته و روسری را دور آن می‌پیچند.
  • در میانه شهر همدان میدانی وجود دارد که با نام باباطاهر شناخته می شود. این میدان آرامگاه یکی از شعرای بزرگ ایران زمین، باباطاهر را در خود جای داده است. آرامگاهی که با گنبد فیروزه ای رنگش توجه هر کسی را به خود جلب می کند و وسوسه زیارتش را به جان خیلی ها می اندازد. اینجا مامن ابدی شاعری بزرگ است که شیرینی طعم دوبیتی های عاشقانه اش هنوز هم حس می شود و اهل ادب و فرهنگ را سرمست می کند.
  • یکی از جاذبه هایی که به راحتی در همدان می توان آن را یافت، آرامگاه بوعلی سیناست. از این سازه به عنوان نماد این شهر یاد می شود و یکی از نشانه های قدمت ایران در فرهنگ و دانش و علم جهان به شمار می رود. ابو علی سینا از مشهورترین و تاثیرگذارترین فیلسوفان و دانشمندان ایران است که آثارش در زمینه فلسفه ارسطویی و پزشکی اهمیت بسیاری دارند.
  • عمارت آصف وزیری سنندج ، بنای کهن در دوران صفویه احداث شده و در دوره‌هایی همچون قاجاریه و پهلوی اول، بخش‌هایی به آن افزوده شد.  می‌توان معماری زیبا و هنرمندانه‌ی ایرانی را در جای‌جای آن با تزیینات چشم‌نواز، مشاهده کرد. این بنا اخیرا به موزه‌ تغییر یافته و از آن به «خانه‌ی کرد»، یاد می‌شود.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : تاریخی و فرهنگی

منظور از تورهای تاریخی و فرهنگی

این نوع سفرها به طور خاص به مقاصد فرهنگی و اماکن تاریخی و بناهای باستانی صورت میگیرد. بدیهی است که در این گونه تورها محور اصلی سفر، بازدید از مکان یا مراسمی خاص است و طبیعتاً ارائه ی اطلاعات و توضیحات بیشتر از تورهای همگانی و حتی تخصصی تر خواهد بود. به طور مثال ممکن است سفر فقط به قصد بازدید از یک یا چند کاروانسرا صورت گیرد و در محل فقط به تشریح معماری ، تاریخ ، و یا حکایتهای مربوط به آن کاروانسرا پرداخته شود. آنچه این سفرها را از سفرهای همگانی متمایز میکند این است که در این نوع از سفرها الویت با توضیحات و بازدید از محل است. به طور مثال در مورد شهر کاشان معمولا در یک تور همگانی چندین سایت مورد بازدید قرار گرفته و توضیحات نیز خلاصه تر بوده و زمان توقف در یک سایت محدود است ولی در یک سفر ویژه ی فرهنگی ممکن است تنها دو سایت از از سایتهای تاریخی و معماری مورد بازدید قرار گرفته و در عوض زمان بیشتر و توضیحات مفصل تری به آن سایت اختصاص یابد. یعنی ممکن است به فراخور محل بازدید به نسبت تورهای همگانی از درجه ی سختی بیشتری برخوردار باشد و به طور کلی امکانات رفاهی تابع زمانبندی خاص و امکانات محل بازدید است .

شرایط شرکت کنندگان در این سفر

گروه های هدف

با توضیحات ارئه شده بدیهی است ممکن است که این گونه سفرها در حوصله ی عموم نگنجد بنابراین مخاصبان این سفرها عبارتند از:
1-همه ی علاقمندانی که به مباحث تاریخی و فرهنگی علاقه ی بسیار دارند و از شنیدن توضیحات مفصل احساس کسالت و خستگی نمی کنند.
2- دانشجویان رشته های تاریخ و معماری و باستانشناسی که علاقه مند به بازدید از سایتی خاص بوده و در کنار اطلاعات خاص رشته ی خود نیاز به اطلاعات محلی و آشنایی با منطقه را دارند.
3- علاقه مندان به معماری، باستانشناسی و تاریخ که خود مطالعاتی در این رشته ها داشته و مایلند از نزدیک و به صورت عینی مطالعات خود را با خارج از مکتوبات پیوند و لذتی دو چندان ببرند.

قوانین تورهای تاریخی و فرهنگی

قوانین کلی این تورها

البته همه ی کسانی که اندکی علاقه مندی تاریخی داشته باشند هم بسیاری از موارد زیر را رعایت میکنند و این موارد صرفا جنبه ی یاد آوری دارد:
1- رعایت آرامش و سکوت در حین توضیحات راهنما ضروری می باشد.
2-در سایتهای تاریخی از گذاشتن پا روی ساختمانها ی تاریخی و یا تکیه دادن به دیوارهای خشتی و قدیمی و یا ایستادن بیش از ظرفیت بر روی بامها و همچنین دست زدن به آثار تاریخی جدا خودداری شود.
3- از تکیه دادن به ویترینهای موزه ها و یا قفسه های اشیاء تاریخی خودداری گردد.
4- از فلاش زدن به هنگام عکاسی در فضاهای سر پوشیده خودداری شود.

مدت تور سه روزه
تاریخ و ساعت حرکت حدود ساعت پنج صبح چهارشنبه یازدهم اردیبهشت و بازگشت ساعت بیست و سه روز جمعه سیزدهم اردیبهشت
تاریخ برگشت 1398-02-13
مبدا حرکت کرج - میدان سپاه
تعداد شب و نوع اقامت دو شب اقامت در اقامتگاه بومگردی
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی سه وعده صبحانه - دو وعده نهار ( یک وعده نهار و وعده های غذایی شام بر عهده گردشگر می باشد)
برنامه سفر

روز اول:

حرکت حدود ساعت 5 صبح و صرف صبحانه در مسیر، بازدید از آرامگاه بوعلی و باباطاهر، صرف ناهار درهمدان، حرکت به سمت سنندج و بازدید از موزه کرد و بازار سنندج، حرکت به سمت مریوان و اقامت در اقامتگاه محلی و استراحت.

روز دوم:

صرف صبحانه در اقامتگاه، حرکت به سمت اورامانات، بازدید از روستای تاریخی اورامانات و تماشای طبیعت بهاری کردستان، (ناهار به عهده گردشگر) حرکت به سمت دریاچه زریوار، وقت آزاد جهت قایق سواری تا بعدازظهر.

روز سوم:

صرف صبحانه و حرکت به سمت همدان و بازدید از مجموعه گنج نامه و کتیبه های هخامنشی و استفاده از فضای مجموعه، صرف ناهار در رستوران، بازگشت به سمت کرج.

وسایل مورد نیاز
کارت شناسایی (شناسنامه برای زوجین)، لباس مناسب فصل، کفش مناسب پیاده روی، ملحفه، لوازم بهداشتی فردی، شارژر و سایر لوازم شخصی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:


1- با توجه به پیاده روی های روزانه لباس و کفش مناسب پیاده روی و طبیعت گردی همراه داشته باشید.
2- پیاده روی ها روزانه حدود 1/5 ساعت به صورت سبک و در حد شهرگردی می باشد و افراد با هر نوع توانایی جسمانی می توانند در این برنامه شرکت کنند.
3- همراه داشتن لباس مناسب فصل به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
4- در نظر داشتن وعده های غذایی که بر عهده گردشگر می باشد.
5- و به تهیه لوازم مورد نیاز درج شده در بالا توجه لازم را داشته باشید.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید