clear

تورهای ویژه بهار 98

غار آبی دانیال

نوع تور: تور های یک روزه
قیمت: 100,000 تومان
تاریخ حرکت: 10 خرداد 1398
بازدید: 3876

جاذبه های مورد بازدید:

 جنگل پیمایی و پیاده روی در جنگل های متل قو، غارنوردی هیجانی در غار بکر و آبی دانیال (تجربه غارنوردی و پیاده روی در داخل آب) و ...

 

چرا سفر به این غار دیدنی و جذاب را پیشنهاد می کنیم؟

  • اگر مدت هاست هیجان را آن طور که بتوان آن را «هیجان واقعی» نامید، تجربه نکرده اید؛ طوری که بتوان با شدت و غلظت کلمه آنرا بیان کرد و هنوز بخش دوم را ادا نکرده ای، ذوق کنی و از یادآوری خاطراتش غرق لذت شوی، پس این سفر را از دست ندهید!
  • کمی پس از ورود ، غار دانیال با حوضچه یک متری اش از شما استقبال می کند و شما را تا کمر در آب فرو می برد. پیش تر که بروید جاهایی باید سینه خیز ادامه دهید و برای دیدن بعضی جلوه ها سختی هایی را به جان بخرید.
  • غار آبی دانیال، دومین غار آبی بزرگ ایران، که در نزدیکی شهرستان سلمانشهر، استان مازندران واقع شده، با مسیری که از جنگل می‌گذرد و دمای داخلی آن که در تمام طول فصول سال ثابت می‌ماند یکی از بهترین مقاصد تورهای طبیعت گردی ایران است.
  • دمای داخلی این غار در طول سال تقریباً یکسان است. جریان رودخانه از ابتدای ورود به غار تا بخش انتهایی وجود دارد که از به هم پیوستن چندین جوی و چشمه به وجود می‌آید.
  • غار آبی دانیال استلاگمیت و استلاکتیت‌های (چکنده و چکیده) چندین میلیون ساله دارد که ساخت هر سانتی‌متر از آنها حدود ۱۰۰ سال به درازا می‌کشد.
  • این غار پاسخ خوبی به حس کنجکاوی و ماجراجویی شما می دهد و پیمودن مسیر غار در آب، تجربه ی متفاوتی را از غارنوردی برایتان رقم می زند.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : طبیعت گردی

منظور از تورهای طبیعت گردی

در این نوع سفرها محور اصلی سفر بر اساس بازدید از یک سایت خاص طبیعی و یا اقامت در دامان طبیعت میباشد. ناگفته پیداست که این نوع سفرها برای همگان مناسب نیست و به همین دلیل هم زمان و شرایط برگزاری و تعداد شرکت کنندگان نیز خاص می باشد.در اینگونه سفرها افراد بسیار علاقه مند به طبیعت و کسانی که تحمل شرایط سخت طبیعی (مانند: استفاده از دستشوی صحرایی در صورت لزوم، نبود حمام برای چند روز متوالی، پیاده روی های طولانی و ...) را دارند، شرکت کرده و تمام اصول طبیعت گردی با دقت تمام آموزش داده شده و رعایت میشوند. چراکه در سفرهای طبیعت گردی ویژه اصل بر سازگاری با طبیعت است و به همین دلیل نیز شرایط خاص به خود را میطلبد.

درجه سختی تور : درجه دو

منظور از تورهای طبیعت گردی با درجه سختی دو

افراد شرکت کننده در این تورها باید از آمادگی جسمانی نسبتا خوبی برخوردار باشند . در تورهای طبیعت گردی با درجه سختی دو باید آمادگی پیاده روی 3 الی 7 ساعت در روز را داشته باشید. به همراه پیاده روی در این تورها باید آمادگی سختی هایی شامل گذر از سربالایی ها و سرازیری ها، عبور از مسیرهای سنگلاخی رودخانه ای، غارنوری در غارهای بکر و ... را داشته باشید.

قوانین تورهای طبیعت گردی

ویژگی شرکت کنندگان و قوانین تورهای طبیعت گردی

قوانین شرکت در تورهای طبیعت گردی :

1- ما طبیعت گردانی هستیم که جز با رد پا اثر دیگری در طبیعت بر جای نمیگذاریم و عکس تنها یادگاری است که از طبیعت بر میداریم.
2- ما در تمام طول سفر اصول ایمنی و حفاظت از جان خود را فراموش نکرده و آنرا کاملا رعایت میکنیم.
3- استفاده از هوای تازه، سکوت،آرامش طبیعت، یکی شدن با طبیعت و دیدن مناظر زیبای آن جزء اهداف مشترک همه ما طبیعت گردان میباشد.
4- ما اصول بهره مندی از خوراک سالم و مناسب طبیعت گردی را رعایت میکنیم.
5- ما تمام اصول سفرهای گروهی را رعایت کرده و از تصمیمات شخصی خارج از چارچوب گروه اجتناب میکنیم.

مدت تور یک روزه
تاریخ و ساعت حرکت ساعت پنج صبح جمعه دهم خرداد ماه و بازگشت ساعت بیست و سه
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی یک وعده صبحانه - پذیرایی میان وعده ( وعده نهار بر عهده گردشگر می باشد)
برنامه سفر
ساعت 5 صبح حرکت از کرج، صرف صبحانه در مسیر، جنگل پیمایی و پیاده روی در جنگل های متل قو، غارنوردی هیجانی در غار بکر و آبی دانیال  (تجربه غارنوردی و پیاده روی در داخل آب)، صرف نهار در طبیعت  و بازگشت به سمت  کرج
وسایل مورد نیاز
کارت شناسایی، یک وعده غذای سبک، کفش مناسب راهپیمایی، یک دست کامل لباس اضافه و لباس گرم، چراغ قوه یا هد لامپ، لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف و سایر لوازم فردی داخل کوله پشتی
سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1-  مسیر با ماشین حدود 3/5 الی 4 ساعت (با احتساب توقف ها) می باشد.
2- با توجه به پیاده روی ها لباس و کفش مناسب پیاده روی و طبیعت گردی همراه داشته باشید.
3- هنگام ورود به غار و پیاده روی در غار لباس هایتان خیس خواهند شد لذا همراه داشتن یک دست لباس اضافه و گرم به همسفران توصیه می شود.
4- این مسیر جزو برنامه های با درجه سختی می باشد و افراد با توانایی عادی بدون مشکل کمر درد یا پادرد به راحتی می توانند در این برنامه شرکت کنند.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید