clear

تورهای طبیعت گردی - بهار 98

تور جنگل الیمستان

نوع تور: تور های یک روزه
قیمت: 110,000 تومان
تاریخ حرکت: 20 ارديبهشت 1398
بازدید: 2243

جاذبه های مورد بازدید:

بازدید از جنگل های خزه بسته و زیبای الیمستان و پیاده روی در مسیر جنگلی آن ، تماشای شکوه قله دماوند و ...

 

چرا سفر به این جنگل زیبا و دیدنی را پیشنهاد می کنیم؟

  • جاده ی پر پیچ و خم هراز که به شمال ایران ختم می شود و در هر تکه از مسیر با جاذبه ای زیبا به استقبال ما می آید. برای ادامه ی مسیر در قسمتی از جاده باید با آن خداحافظی کنیم و مسیری فرعی را با زیبایی هایی چشم نوازتر از پیش ادامه دهیم.
  • با ورود به این جنگل با منظره ی زیبای قله دماوند، انبوه درختان سبز و دشت های پر گل، جادو می شوید و لحظه ای دست از تماشای این نقاشی بی نظیرِ طبیعت بر نمی دارید.
  • هوای خنک و مه آلود جنگل الیمستان بهترین فضا را برای پیاده روی و لذت بردن از زیبایی های طبیعت برای شما فراهم می آورد. می توانید به قلب جنگل بزنید و در آن پیش بروید تا به دشت ها و مراتع  برسید.
  • تماشای درختان سر به فلک کشیده و گوش سپردن به صدای پرندگان و نوازش نسیمی که با هربار وزش، تازگی را برایت به همراه می آورد، همه و همه نشانه های یک مقصد رویایی هستند.
  • این جنگل مه آلود می تواند تجربه ای متفاوت از جنگل نوردی را برایتان رقم بزند.
  • زیبایی های طبیعت در اینجا تمام نشدنی اند و هر لحظه بر تعداد آنها افزوده می شود...

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : طبیعت گردی

منظور از تورهای طبیعت گردی

در این نوع سفرها محور اصلی سفر بر اساس بازدید از یک سایت خاص طبیعی و یا اقامت در دامان طبیعت میباشد. ناگفته پیداست که این نوع سفرها برای همگان مناسب نیست و به همین دلیل هم زمان و شرایط برگزاری و تعداد شرکت کنندگان نیز خاص می باشد.در اینگونه سفرها افراد بسیار علاقه مند به طبیعت و کسانی که تحمل شرایط سخت طبیعی (مانند: استفاده از دستشوی صحرایی در صورت لزوم، نبود حمام برای چند روز متوالی، پیاده روی های طولانی و ...) را دارند، شرکت کرده و تمام اصول طبیعت گردی با دقت تمام آموزش داده شده و رعایت میشوند. چراکه در سفرهای طبیعت گردی ویژه اصل بر سازگاری با طبیعت است و به همین دلیل نیز شرایط خاص به خود را میطلبد.

درجه سختی تور : درجه دو

منظور از تورهای طبیعت گردی با درجه سختی دو

افراد شرکت کننده در این تورها باید از آمادگی جسمانی نسبتا خوبی برخوردار باشند . در تورهای طبیعت گردی با درجه سختی دو باید آمادگی پیاده روی 3 الی 7 ساعت در روز را داشته باشید. به همراه پیاده روی در این تورها باید آمادگی سختی هایی شامل گذر از سربالایی ها و سرازیری ها، عبور از مسیرهای سنگلاخی رودخانه ای، غارنوری در غارهای بکر و ... را داشته باشید.

قوانین تورهای طبیعت گردی

ویژگی شرکت کنندگان و قوانین تورهای طبیعت گردی

قوانین شرکت در تورهای طبیعت گردی :

1- ما طبیعت گردانی هستیم که جز با رد پا اثر دیگری در طبیعت بر جای نمیگذاریم و عکس تنها یادگاری است که از طبیعت بر میداریم.
2- ما در تمام طول سفر اصول ایمنی و حفاظت از جان خود را فراموش نکرده و آنرا کاملا رعایت میکنیم.
3- استفاده از هوای تازه، سکوت،آرامش طبیعت، یکی شدن با طبیعت و دیدن مناظر زیبای آن جزء اهداف مشترک همه ما طبیعت گردان میباشد.
4- ما اصول بهره مندی از خوراک سالم و مناسب طبیعت گردی را رعایت میکنیم.
5- ما تمام اصول سفرهای گروهی را رعایت کرده و از تصمیمات شخصی خارج از چارچوب گروه اجتناب میکنیم.

مدت تور یک روزه
تاریخ و ساعت حرکت ساعت پنج صبح جمعه بیستم اردیبهشت ماه و بازگشت ساعت بیست و سه
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی
وعده های غذایی یک وعده صبحانه - پذیرایی میان وعده ( وعده نهار بر عهده گردشگر می باشد)
برنامه سفر
جمعه ساعت 5 صبح از میدان سپاه کرج به سمت جاده هراز حرکت می کنیم. صبحانه را در رستورانی در مسیر نوش جان خواهیم کرد و به سمت جنگل الیمستان خواهیم رفت. حدود دو ساعت پیاده روی در شیبی رو به بالا خواهیم داشت تا به دشتی باز با دورنمای قله دماوند برسیم. در آن جا مشغول استراحت و صرف نهار می شویم و قبل از تاریکی هوا به سمت ماشین بر می گردیم و به سوی کرج و تهران باز می گردیم.
وسایل مورد نیاز

تهیه یک وعده ناهار،کارت شناسایی ، لباس مناسب فصل، کفش مناسب پیاده روی،آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف ، زیر انداز انفرادی و سایر لوازم فردی داخل کوله پشتی

سایر توضیحات  

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین بین 3 الی 4 ساعت (با احتساب توقف ها) می باشد.
2-
ابتدای مسیر در حدود 20 دقیقه پیاده روی در شیب رو به سمت بالا در دل جنگل تا رسیدن به اولین توقفگاه که شامل یک دشت مشرف به منظره قله دماوند است.
3- در ادامه حدود یک ساعت تا یک ساعت و نیم بسته به سرعت همسفران پیاده روی در مسیر شیب دار رو به سمت بالا و رسیدن به دشت محل اتراق. مسیر بازگشت حدود یک ساعت تا یک ساعت و نیم  شیب به سمت پایین خواهد بود.
4- این مسیر دارای درجه سختی می باشد و این برنامه به افراد دارای مشکل کمر درد یا پادرد پیشنهاد نمی شود.
3- با توجه به پیاده روی ها لباس و کفش مناسب پیاده روی و طبیعت گردی همراه داشته باشید.
4- همراه داشتن لباس مناسب فصل و یک وعده نهار سبک به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
5- در صورت بارندگی همراه داشتن پانچو یا بارانی الزامی است.
در مورد این تور اگر سوالی دارید فرم زیر را کامل کنید