clear
دوشنبه, 30 بهمن 1396 ساعت 14:38

آبشار بیشه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

آبشارها از اصلی ترین جاذبه های طبیعی و گردشگری استان لرستان هستند و بی دلیل نیست که به این خطه سرزمین آبشارها می گویند. ۵۰ آبشار زیبا و دیدنی در این استان وجود دارد که طبیعت دوستان و گردشگران زیادی را همه ساله به سوی خود جذب می کند. آبشار بیشه یکی از این آبشارهای زیباست که در شهرستان خرم آباد در بخش پاپی و در ایستگاه راه‎آهن بیشه قرار دارد.

 این آبشار در دل کوه‎های زاگرس در شهرستان خرم‎آباد قرار گرفته و فاصله آن تا شهر خرم‌آباد ۶۵ کیلومتر است؛ از سوی دیگر این آبشار در 30 کیلومتری جنوب شرقی دورود قرار گرفته است.
ارتفاع آبشار ۴۸ متر و در برخی گزارش‎ها 58 متر تا نقطه برخورد با زمین است و ۱۰متر نیز از آنجا تا وصل شدن به رودخانه سزار بوده عرض تاج آبشار نیز ۲۰ متر است. در بالای آبشار، روبروی ایستگاه چشمه‌های پر آب متعددی دیده می‌شود که از دل کوه می‌جوشند و زمزمه کنان از وسط ایستگاه قطار گذشته و آبشار بیشه را تشکیل می‌دهند.
به علت همجواری این آبشار با چندین مجموعه زیبا همچون جنگل‌های پهناور بلوط، روستای زیبای بیشه و چشم‌انداز ایستگاه راه آهن بیشه از این آبشار و از طرفی هوای خنک و با طراوت، سرسبزی و شادابی کوه‌های بلند و دلنشین بیشه را به یک منطقه دیدنی و جذاب برای گردشگران تبدیل کرده‌است.
در پائین ایستگاه و در دل درختان بلند جویبارهای صاف و زلال، اقامتگاه‌های چوبی و زیبائی در اختیار بازدید کنندگان قرار می‌گیرد و مسافران و علاقمندان در آنجا به استراحت می‌پردازند.

بازدید : 1479 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 19 دی 1398 ساعت 10:30
محتوای بیشتر در این بخش: « قلعه فلک الافلاک آبشار گریت »

شما مجوز ارسال نظر را ندارید