clear

سفرنامه تور روستای ماسوله مورخ 97/4/29

9 ماه 3 هفته گذشته - 9 ماه 3 هفته گذشته #1958 توسط راگا - راهنمایان گردشگری البرزمن
سفرنامه تور روستای ماسوله
مورخ 97/4/29
راهنما: علیرضا تراب زاده

اي جووووونم ماسوله
بازم قراره بريم ماسوله ،‌ نگين گيلان زمين ...
ساعت4:30 بود رسيدم جلوي دفتر ، تك و توك بچه ها اومده بودن ، ايستاده بودم تماشا ميكردم شايد ميخواستم حدس بزنم كدوماشون امروز همسفرم هستن . خلاصه يكي يكي بچه ها اومدن سوار شدن . آخ كه چه كيفي كردم ديدم بچه ها انقدر با نشاطن .
ساعت 5 حركت بود ، راه افتاديم ، قرار شد كمي استراحت كنيم تا صبحانه ، جاتون خالي صبحانه رو در تالار شهر خورديم ،‌ مفصل ،‌ كلي انرژي گرفتيم . به حركتمون ادامه داديم و برنامه معارفه شروع شد . بچه ها يكي يكي اومدن خودشونو معرفي كردن و كلي گپ زديم و آقاي سبز علي برامون با اون لهجه ي شيرينش شعر و ترانه خوند ،‌ دوستاني هم داشتيم از شهر با صفاي دليجان كه در مورد دليجان برامون صحبت كردن و همينطور خواهران با صفاي شاپوري كه خدا بهشون قوت بده . ضمنا دوتا خانم كوچولو هم داشتيم كه خوب خودشونو تو دل همه ي همسفرا جا كرده بودن ،‌ نگين و مليسا .....
بعد از گذراندن اوقاتي شاد و صميمي و كلي صحبت كردن در مورد منجيل و رودخانه و سد سفيد رود و ماسوله و معماري منحصر بفردش ،‌ دورنماي اين روستاي تاريخي و پلكاني كه در فاصله حدودا ۵۵ کیلومتری رشت و در ۳۲ کیلومتری جنوب غربی فومن قرار داره ،‌ از دور پيدا شد . ساعت 11 رسيديم ماسوله و قرار گذاشتيم ساعت 1:30 بعد از ظهر برگرديم به سمت اتوبوس و بريم براي ناهار . با همسفراي شاد و مهربون حركت كرديم به سمت بازارچه سنتي ماسوله و در مسير كلي عكس تكي و دسته جمعي گرفتيم .وارد بازارچه شديم ، بعضي از دوستان مارو همراهي كردن و بعضي از دوستان با هماهنگي از ما جدا شدن و به گشت و گذار پرداختن ، هوا هم يه كوچولو گرم بود ! به سمت مغازه هاي صنايع دستي رفتيم و به خريد و تماشا مشغول شديم ،‌ منم از فرصت استفاده كردم چندتا عكس از طبيعت و بازار ماسوله گرفتم ، بازار ماسوله 3 طبقه است اون طبقه آخر هم كه يه جورائي طبقه چهارم محسوب ميشه معروفه به بام ماسوله كه نماي خيلي قشنگي داره .
از هر طرف بري بقعه سبز رنگ عون بن علي پيداست ،‌ عون بن علي از نوادگان حضرت علي (‌ع ) است . حدود ساعت يك بود كه به اتفاق همكار خوبم آقا مهدي به سمت پايين برگشتيم و جلوي هتل ماسوله ايستاديم تا بتونيم بهتر همسفرامون رو راهنمائي كنيم . سر و كله بچه ها يكي يكي پيدا شد . يواش يواش به ساعت حركت نزديك ميشديم كه آقا مهدي با گروهي از بچه ها به سمت اتوبوس حركت كرد و من موندم تا با گروه دوم كه هنوز به ما ملحق نشده بودن برگرديم . بعد از جمع شدن همه دوستان ، راننده مهربون و آروم ما آقاي دالائي ،‌ به سمت فومن حركت كرد و ساعت 2 بعد از ظهر جلوي هتل بوديم و وارد رستوران شديم ، بعد از صرف ناهار و استفاده از سرويس بهداشتي و كمي استراحت در لابي هتل ، ‌وارد حياط هتل شديم و دوستاني كه از ديدن مزرعه چاي به وجد اومده بودن شروع به گرفتن عكسهاي متنوع كردند .


و بعد از عكاسي به سمت موزه ميراث روستائي گيلان حركت كرديم و حدود ساعت 4 عصر به موزه رسيديم بعد از خريد بليط و گرفتن چندتا عكس دسته جمعي وارد موزه شديم و در بدو ورود يكي از راهنمايان موزه توضيحات مختصري در خصوص موزه و نحوه ايجاد آن براي همسفر ارائه داد و بعد به سمت جلگه غرب و بعد از بازديد از جلگه غرب به سمت جلگه شرق و به تماشاي خانه هاي قديمي و روستائي گيلان رفتيم . پدرام از گرما داشت كلافه ميشد . به آقاي شيخي و همسر مهربانشون هم تبريك ميگيم كه پا به پاي ديگر دوستان در تمام بازديدها ما رو تنها نذاشتن . ساعت 5/5 بازديد ما تموم شد و به سمت اتوبوس برگشتيم .
همه گرمشون شده بود . بعد از كمي استراحت در ماشين شروع به بازي و مسابقه كرديم و در طول برگشت مسابقه به اوج هيجان خود رسيده بود ،‌ البته از زحمات داوران مسابقه هم نبايد بگذريم ،‌ آقاي سبز علي و همسرشون و آقاي اتابك و همسرشون كه مجددا سالگرد ازدواج اين دو زوج خوشبخت رو بهشون تبريك ميگيم . خلاصه مليسا خانم و نگين خانم برنده شدن ،‌ از آقا پدرام و خانم مليكا هم جهت شركت در مسابقه تقدير به عمل اومد ، فقط حيف شد آقا عليرضا انصراف داد ...
خلاصه توقفي هم داشتيم براي استراحت و سرويس بهداشتي و به مسير ادامه داديم تا رسيديم به كرج . حدود ساعت 10 رسيديم و بعد از آرزوي ديدار مجدد و خداحافظي از هم جدا شديم . هميشه خداحافظي سخته و واقعا دوست نداشتم از بچه ها جدا بشم . اميدوارم باز هم همسفرامو ببينم .

راگا - راهنمایان گردشگری البرزمن

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

زمان ایجاد صفحه: 0.201 ثانیه
حق کپی رایت محفوظ برای البرزمن و بهینه شده با : Kunena Forum