clear

سفرنامه تور آموزشی کودکان برغان مورخ 97/5/12

11 ماه 1 هفته گذشته - 11 ماه 1 هفته گذشته #1967 توسط راگا - راهنمایان گردشگری البرزمن
سفرنامه تور آموزشی کودکان برغان
مورخ 97/5/12
راهنما: مهدی کمال زارع


جمعه 12 مرداد به اتفاق 34 نفر از کودکان راهی روستای برغان شدیم . روستای با قدمت زیاد که به قول دهخدا در کتاب لغت نامه، روستایی با 100 دکان در میانه راه طالقان به ری که اکنون در شمار یکی از 30 روستای قطب گردشگری استان البرز می باشد. آلوی برغانی ،توت وگردو از محصولات این روستا می باشند که در بازارچه این روستا به مسافران عرضه می شود. حسینه اعظم که محل برگزاری تعذیه روز عاشوراست با قدمتی چند صد ساله شهرتی جهانی دارد. و چنار کهنسال، با سنی حدود 800 سال در مسجد روستا نشان از قدمت این روستا دارد.
همسفران البرز من برای اقامتی نیم روزه، باغ دو آسیاب برغان را که در گذشته های نه چندان دور محل آسیاب غلات روستائیان بوده انتخاب کردند.
ابتدا محل مناسبی برای ایجاد کمپ در آن سوی رودخانه برغان انتخاب شد و سپس با کمک همسفران جوان که با دسته های کوچکی از هیزم در کار مهیا کردن چای ذغالی همکاری داشتند، صبحانه ای دل چسب در طبیعت آماده و نوش جان شد. طبیعت گردان جوان در چند گروه تقسیم بندی شدند تا ضمن تقسیم کار انجام کار های گروهی و مهارتهای اجتماعی شدن را نیز بیاموزند. پس از صرف صبحانه در کنار رودخانه مسیری کوتاه در میان باغات زیبای برغان طی شد و در جایی مناسب بروی تخته سنگ ها ی رودخانه آرام گرفیم و به صحبتهای راهنمای تور که از طبیعت و تاریخ منطقه برایمان می گفت گوش دادیم . سپس لحظاتی در کنار رودخانه زیبا،چشمها را بستیم و از صدای رودخانه و طبیت لذت بردیم .


موقع آبتنی شده بود و همه جز یکی دونفر دل به آب زدیم و آب بازی جانانه ای کردیم و سپس، گرم شدن در کنار آتش و صرف چای ذغالی.برنامه بعدی آموزش تیراندازی با کمان بود که با هیجان فراوان انجام شدو به نفر برتر هم جایزه ای اهدا گردید.

به قسمت خوشمزه برنامه یعنی صرف ناهار رسیدیم و با همکاری خود همسفران چندین غذای مخصوص طبیعت آماده شد و با اشتهای فراوان نوش جان شد ،جای همه شما خالی .
این سفر اینگونه با کوله باری از تجربه ها و لحضاتی خوش و به یاد ماندنی به پایان رسید اما به یادمان می ماند که با البرز من سفر پایان ندارد.

راگا - راهنمایان گردشگری البرزمن

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

زمان ایجاد صفحه: 0.174 ثانیه
حق کپی رایت محفوظ برای البرزمن و بهینه شده با : Kunena Forum