clear

سفرنامه تور غار هیو مورخ 97/7/6

7 ماه 3 هفته گذشته - 7 ماه 3 هفته گذشته #2011 توسط راگا - راهنمایان گردشگری البرزمن
سفرنامه تور غار هیو
مورخ 97/7/6
راهنما: محمدمهدی امینی زاده


من در طبیعت وحشی، احساس ارزشمند و آشنایی را درک کرده ام که در خیابانها و دهکده ها هرگز به آن دست نیافته ام. در دشت های آرام، بویژه در مرزهای افق دوردست، انسان شاهد دل انگیزترین و باشکوه ترین زیبایی هایی است که با سرشت او همگون است.
رالف والدو امرسون
ششمین روز پاییز باشد و دلت هوایی طبیعت نشود ؟!
نمیشود ...
چه شاعرانه است فریادشان زیر پاهایت ! برگ هایی که روزی برای آرامش به سکوتشان پناه میبری… برگی زردی هم نباشد ،به دنبال سکوت تا اعماق زمین هم میروی اما تنها نه .. با شانزده بی قرار بهتر میشود تجربه سکوت اعماق زمین را حس کرد .
این بی قراری بعد از حرکت و صرف صبحانه و‌معارفه همسفران ، در هنگام جستجوی دهانه کوچک غار هیو در بالای کوه معنا می شود که پس از پیدا شدن آن تبدیل به اشتیاق میشود .شوق کاویدن و جستجو در تاریکی مطلق همه همسفران را حیران کرده اما دریچه تنگ و‌شیب دار غار ، حیران تر ...یکی یکی و با حرکت خزشی وارد شدیم و در دالانی نه چندان عریض به صف نشستیم تا همه همسفران به داخل خزیدند ..


اگر چه دو نفر از همسفران همراه نشدند ولی جایشان را خالی کردیم و حرکت کردیم و دوباره دالانی تنگ تر به ما خوش آمد گفت و تا زمانیکه در مقابل آن تعظیم نکردیم و خم و راست نشدیم اجازه عبود نداد ...


کمی که گذشت وارد فضایی شدیم که انگار متفاوت بود ، تالاری با سقف بلند و سنگهایی از جنس رسوبات با رنگ های زرد و سفید در شمایلی همچون کیک هفت طبقه...عجب بزم زیبایی بود ...

استالاکتیت (رسوبات چکنده ) و استالاگمیت (رسوبات چکیده)همچون تزیینات اتاق عروس با زیبایی تمام در کار تزیین تالار بودند و هر جایی که این دو به یاری یکدیگر آمده بودند ستونی زیبا و منقش پدید آمده بود و در آن لحظه هیچ کاری جز ثبت این زیباییها در ذهن ودوربینمان دلمان را خنک نکرد و دوباره وارد تالار بزرگتری شدیم و زیبایی در پس زیبایی چشمانمان را نوازش می داد .

اندکی گوشمان با صدای گرم علی عزیز مشغول شد و سپس با سکوت غار همراه شدیم و در خاموشی مطلق، دقایقی حس جدیدی از طبیعت را تجربه کردیم که شاید تا کنون چنین تجربه ای نکرده بودیم . حضور و آگاهی به خود در سکوت و سکون و تاریکی در دل زمین تجربه ای بود که شاید تکرار نشود ولی هیچ گاه از ذهنمان پاک نخواهد شد .

و حالا شادمان و پر انرژی وقت بازگشت بود و دوباره خزیدیم تا به دهانه رسیدیم و با آخرین تلاش ، غار را با تمام رمز و رازها و زیباییهایش بدرود گفتیم و خرامان تا پایین کوه باز گشتیم و در کنار هم همسفره شدیم تا اشتهای پس از این اکتشاف غرور آفرین فروکش کند .


و دوباره زمان حرکت و مسیر نسبتا کوتاه تا میعادگاه البرز من و اینکه سفر پایان ندارد .
سپاس از امیر گوهرشناس عزیز که بدون همراهیش این سفر محقق نمیشد و سپاس از همه همسفران عزیزم که با شجاعت و صبوری برگ دیگری از خاطرات سفر البرز من را ورق زدند و به امید دیدار مجدد همه دوستان .
محمد مهدی امینی زاده
جمعه -۶ مهر ۱۳۹۷

راگا - راهنمایان گردشگری البرزمن

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

زمان ایجاد صفحه: 0.116 ثانیه
حق کپی رایت محفوظ برای البرزمن و بهینه شده با : Kunena Forum