clear

سفرنامه تور همدان گردی مورخ 97/7/27

9 ماه 4 هفته گذشته - 9 ماه 4 هفته گذشته #2031 توسط راگا - راهنمایان گردشگری البرزمن
سفرنامه تور همدان گردی
مورخ 97/7/27
راهنما: شاهین جهانپور


مهر ماه زیبا ...
این بار ، سفری به پایتخت ایران داریم ... ولی نه پایتخت فعلی ، بلکه پایتخت ایران زمین درسالهای دور ...
همدان شهر زیبایی ها ، شهری که از دیرباز شاهد اتفاقات تاریخی بسیار بوده . اتفاقاتی گاه غمگین و گاه شکوهمند بوده و تاکنون داستان های بسیار ی برای باز گو کردن داشته و دارد ... و هم چنین دارای آرامگاه بزرگانی است که مایه فخر و مباهات ما ایرانیان ، در جهان هستند .
سحر گاه جمعه با رسیدن همراهان جان حرکت کردیم .
صبحانه ای بسیار مفصل را در رستوران ر تالار شهر قزوین نوش جان کردیم و به سوی همدان از مسیر زیبای آوج به راه افتادیم .
در مسیر ، معارفه ای با موضوع اسم مان و سرگذشت نام گذاری آن در کودکی برگزار شد و بعد از لذت بردن از معارفه ، همدان زیبا از دور خود نمایی میکرد .
اولین محل بازدید کتیبه گنج نامه بود که از دیرباز ، مردم محلی چون نمی توانستند نوشته هایش را که به سه زبان میخی ، بابلی و آشوری نوشته شده را بخوانند فکر میکردن که این مسیر گنجی بزرگ را نشان میدهد ولی این نوشته داریوش شاه کبیر و پسرش خشایار شاه است که مدح خدای بزرگ را گفته اند و از فتوحات و عدالتش در زمان حکمرانی صحبت کرده ...بعد از بازدید از این محل زیبا و آبشارش، آفتاب نیم روز خبر از این میداد که وقت نهار رسیده ، در جوار بابا طاهر یک رستوران سنتی زیبا وجود دارد که میزبان همراهان ما برای نهاری لذیذ بود .


از رستوران که خارج شدیم به سوی مقبره بابا طاهر رفتیم ، در مقبره یکی از همراهان که از دوست داران این عارف بزرگ بوده چند بیتی برایمان خواند و حسابی لذت بردیم.
انرژی مضاعف همراهان باعث این شد که گشتی اضافه برای همراهانمان داشته باشیم . به همین دلیل به مرکز حکومت (شهر باستانی هکمتانه) رفتیم . از حفاری ها و موزه زیباییش دیدن کردیم که بسیار مورد توجه همراهان قرار گرفت .دیگر نوبتی هم باشد نوبت عرض ادب به شیخ ابوعلی سینا از بزرگترین دانشمندان عصر خود که به 12 علم در آن زمان تسلط کامل داشته و مقبره ای با 12 ستون دارد به همین دلیل در زمان رضا شاه ساخته شده است .
از مقبره با موزه زیبایش بازدید کردیم . دیگر زمان بازگشت فرا رسیده بود ...


سوار بر اتوبوس ، اتوبان بی پایان ساوه را پیش رو گرفتیم . مسیر بازگشت به بازخوانی ترانه های قدیمی گذشت . آقای غلام حسینی ما را سوپرایز کردند و آقای قربانی ( که بسیار زحمت عکاسی را در طول سفر کشیدند) این بار هم از صدای زیبایشان لذت بردیم ، تا کرج که همراهان را در میعاد گاه البرز من بدرود گفتیم به امید دیدارشان در سفرهای دیگر.
شاهین جهان پور

راگا - راهنمایان گردشگری البرزمن

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

زمان ایجاد صفحه: 0.285 ثانیه
حق کپی رایت محفوظ برای البرزمن و بهینه شده با : Kunena Forum