clear

سفرنامه تور جنگل دالفک مورخ 97/9/2

10 ماه 2 هفته گذشته - 10 ماه 2 هفته گذشته #2058 توسط راگا - راهنمایان گردشگری البرزمن
سفرنامه تور جنگل دالفک
مورخ 97/9/2
راهنما: محمدرضا زمان فر


آذر ماه که میشود گویی مسابقه ای شروع شده بین دیدن آخرین برگ های زرد و زمستان که در راه است . ما طبیعت دوستان هم که شرکت کنندگان این مسابقه هستیم .
جمعه بود ...
با شرکت کنندگان پر انرژی این مسابقه راهی زمین بازی شدیم . این بار زمین بازی ما در کوه پایه های یکی از بلند ترین قلل گیلان بود .
قله درفک میزبانمان بود ... صبح زود با عزمی راسخ همراهان گرد هم جمع شدیم و سفر آغاز شد . کمی استراحت کردیم تا قزوین که صبحانه مفصل میل کرده و پر انرژی با یاران آشنا شدیم . تا منجیل زیبا ... صحبتی در مورد این منطقه خاص برای دوستان داشتیم و بعد از کمی شادی به توتکابن رسیدیم .
توفق کوتاهی داشتیم ولی ضروری . از این جا به بعد زیبایی های پاییز به خوبی نمایان شد و همه محو منتظر بدیع و بی‌نظیرش شدیم . پیچ و خم های جاده همین جور بالاتر رفت تا محلی زیبا که شروع پیاده رویمان بود . به محض پیاده شدن همه هم سفرها از اتوبوس با استقبال بینظیر جنگل های پاییزی رو به رو شدیم .برگ زیران زیبا در باد که شدیدا ما را سر ذوق آورد ... کوله ها بر دوش حرکت آغاز شد . اوایل مسیر همه دور هم حلقه زدیم و ورزش کوتاهی انجام دادیم و کمی بدن و عضلات را گرم کردیم برای چالش شیب ...
در کنار هم از طبیعت لذت میبردیم و به سمت مقصد زیبا حرکت میکردیم . گاه گاه هم باد باقیمانده برگ های پاییزی را بر سرمان میریخت و حسابی کیفور میشدیم از این طبیعت بکر و زیبا .

مقصد ما دشتی در ارتفاع بود که کم کم در میان مسیر از بین درختان سبزی دشت به چشم میخورد .


آخرین درخت را که پشت سر گذاشتیم منظره ای بدیع روبرویمان پدیدار گشت . دشتی زیبا با چند کلبه چوبی که برای چوپانان بود و چنگ گله گوسفند در حال چرا با سگ های زیبایشان ... این جا همه چیز تمام بود... زیر انداز ها پهن شد و مشغول خوردن نهار شدیم .
ما هم با کمک آرمان جان همکار عزیزم آتش را به پا کردیم و از چشمه آب آوردیم برای چای آتشی و من هم چون خیلی سر کیف بودم مشغول درست کردن غذا روی آتش شدم . که بعد از کلی دود خوردن چای و غذای ما حاضر شد .
این منظره زیبا شدیدا عکس می‌طلبید .
کلی عکس های زیبا گرفتی و این محل عالی را بدرود گفتیم .
شیب زمین ما را یاری کردو کمی زودتر بازگشتیم . کاپتان های عزیزمان هم انتظار ما را میکشیدند . حرکت آغاز شد و در شهر باد و زیتون توقفی برای خرید سوغات و صرف عصرانه داشتیم . ادامه سفر پر انرژی تر گذشت تا تا نزدیک کرج که متاسفانه خبر درگذشت یکی از نزدیکان همسفران عزیزم گروه را که در قالب یک خانواده بودیم و هستیم در اندوه فرو برد .
سخن آخر ...
تشکر فراوان از هم سفران عزیزم بابت ساختن خاطرات خوب در این روز و تشکر ویژه از آرمان نظری همکار عزیزم بابت همراهی اثربخش در این سفر
دلتون همیشه شاد و لبتون همیشه خندان .

راگا - راهنمایان گردشگری البرزمن

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

زمان ایجاد صفحه: 0.127 ثانیه
حق کپی رایت محفوظ برای البرزمن و بهینه شده با : Kunena Forum