clear
× تصاویر و سفرنامه تورهای بهار 96

سفرنامه تور گلابگیری برزک کاشان مورخ 96/2/28

  • raga
  • نویسنده مطلب
  • آفلاین
  • مدیر بخش
  • مدیر بخش
  • با هم به شنیدن موسیقی طبیعت بنشینیم
بیشتر
3 سال 6 ماه گذشته #1702 توسط raga
raga ایجاد شده در موضوع: سفرنامه تور گلابگیری برزک کاشان مورخ 96/2/28
سفرنامه تور گلابگیری برزک کاشان
مورخ 96/2/28
راهنما: وحید شعبانی


بسیار سفر باید تا پخته شود خامی ..
صبح روز پنجشنبه بیست و هشتمین روز از اردیبهشت نود و شش جلوی البرزمن ایستاده ایم و منتظر رسیدن آقای بیگدلی هستیم . دوستانمان از هشتگرد سوار بر ماشین دایی شده اند و با کمی تاخیر به ما می رسند .. سوار می شویم و می رویم . علی آقای حقیقت هم جلوی مینو به ما می پیوندند و ...
از تاریکی هوا برای استراحت استفاده می کنیم تا لحظه رسیدن به مهتاب ... صبحانه ای لذیذ نوش جان می کنیم و می رویم .
حالا جای آفتاب و مهتاب با هم عوض شده است . در ادامه سفر یارانمان خودشان را معرفی می کنند . کلی شوخی می کنیم و می خندیم. اولین توقفگاهمان باغ گل برزک است .
محمد آقا به استقبالمان می آیند و ما هم تا دلتان بخواهد گل می چینیم . بعد از چیدن گل به باغ شخصی محمد آقا می رویم . آنجا همه چیز هست ... چای ذغالی و شربت و گلاب و ...
با نحوه گلابگیری آشنا می شویم و کلی هم عرقیجات می خریم . چای کمر باریک می نوشیم و می رویم . در راه کاشان بزن و بکوبی هم داریم. وارد کوچه پس کوچه های محله محتشم کاشان می شویم و به سمت هتل سنتی نگین می رویم . در رستوران با صفای نگین ناهاری نوش جان می کنیم و به سمت خانه عباسیان می رویم .اینجا یکی از بزرگترین و با صفاترین خانه های تاریخی ایران است . گشتی در خانه می زنیم و از دیدنی ها و عجایبش می گوییم .آرام آرام خانه را ترک می کنیم و به سمت حمام سلطان امیر احمد می رویم . یادگاری از دوران صفویه ...نقش و نگارهای زیبایی دارد و چشم هر بیننده ای را خیره می کند . حمام را هم دیده ایم و حالا نوبه رفتن است .
سوار اتوبوس می شویم و می رویم . در راه بازگشت آقای میرمحمدی ما را بستنی مهمان می کند و کلی خنک می شویم . در برگشت دوستی هایمان بیشتر شده است و کلی خنده و شادی داریم . می خوانیم و کیفوریم . مهر و ماه هم خستگیمان را می گیرد و به سمت کرج می رویم. چراغ های شهر از دور پیداست . فردا قرار است رای هایمان را به صندوق بیندازیم . میدان سپاه و البرز من و سفر که همچنان پایان ندارد. ..

راگا - راهنمایان گردشگری البرزمن

لطفاً ورود یا ايجاد حساب كاربری برای پیوستن به بحث.

مدیران انجمن: admin1