تور سه و نیم روزه خوزستان

مدت زمان: 3.5 روزها
مبداء : کرج
مقصد : استان خوزستان
بهترین تاریخ اجرا : پاییز
رزرو حداقل | حداکثر : 1 - 30 نفر
ظرفیت تور : 30
حمل و نقل : اتوبوس
بازدید از اثر ثبت جهانی کاخ آپادانا شوش و قلعه دمورگان، چغازنبیل، اولین ثبت جهانی ایران در یونسکو، سازه های آبی شوشتر، تجربه صرف ناهار در مهمان خانه هایی از جنس نی و ...

جاذبه های مورد بازدید:

بازدید از اثر ثبت جهانی کاخ آپادانا شوش و قلعه دمورگان، چغازنبیل، اولین ثبت جهانی ایران در یونسکو، سازه های آبی شوشتر، تجربه صرف ناهار در مهمان خانه هایی از جنس نی و ...

چرا سفر به این تور را به شما پیشنهاد می کنیم؟

 • شهرستان شوش، بواسطه‌ی آثار و بناهای تاریخی برجای‌مانده از ایران کهن، شهرتی جهانی را از آن خود کرده است.
 • در این سفر از زیگورات چغازنبیل، اولین اثر ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو ، بازدید می کنید.
 • سازه‌های آبی شوشتر که از بزرگ‌ترین مجموعه‌های صنعتی شناخته شده در عصر پیش از انقلاب صنعتی در جهان ‏است و از سوی سازمان یونسکو «شاهکار نبوغ و خلاقیت» نامیده شده است ، را تماشا می کنیم.
 • تجربه صرف ناهار در مهمان خانه هایی از جنس نی خواهید داشت که یکی از منحصر به فردترین مکانهای پذیرایی هستند.
 • در این برنامه شانس بازدید از کاخ آپادنای هخامنشیان، قلعه دمورگان، شهر باستانی شوش، کانال داریون، رود دز، رود کارون، بازار اهواز، پل سفید، موزه هفت تپه، خیابان لشکر آباد و ... را خواهید داشت.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : تاریخی و فرهنگی

منظور از تورهای تاریخی و فرهنگی

این نوع سفرها به طور خاص به مقاصد فرهنگی و اماکن تاریخی و بناهای باستانی صورت میگیرد. بدیهی است که در این گونه تورها محور اصلی سفر، بازدید از مکان یا مراسمی خاص است و طبیعتاً ارائه ی اطلاعات و توضیحات بیشتر از تورهای همگانی و حتی تخصصی تر خواهد بود. به طور مثال ممکن است سفر فقط به قصد بازدید از یک یا چند کاروانسرا صورت گیرد و در محل فقط به تشریح معماری ، تاریخ ، و یا حکایتهای مربوط به آن کاروانسرا پرداخته شود. آنچه این سفرها را از سفرهای همگانی متمایز میکند این است که در این نوع از سفرها الویت با توضیحات و بازدید از محل است. به طور مثال در مورد شهر کاشان معمولا در یک تور همگانی چندین سایت مورد بازدید قرار گرفته و توضیحات نیز خلاصه تر بوده و زمان توقف در یک سایت محدود است ولی در یک سفر ویژه ی فرهنگی ممکن است تنها دو سایت از از سایتهای تاریخی و معماری مورد بازدید قرار گرفته و در عوض زمان بیشتر و توضیحات مفصل تری به آن سایت اختصاص یابد. یعنی ممکن است به فراخور محل بازدید به نسبت تورهای همگانی از درجه ی سختی بیشتری برخوردار باشد و به طور کلی امکانات رفاهی تابع زمانبندی خاص و امکانات محل بازدید است .

شرایط شرکت کنندگان در این سفر

گروه های هدف

با توضیحات ارئه شده بدیهی است ممکن است که این گونه سفرها در حوصله ی عموم نگنجد بنابراین مخاصبان این سفرها عبارتند از:
1-همه ی علاقمندانی که به مباحث تاریخی و فرهنگی علاقه ی بسیار دارند و از شنیدن توضیحات مفصل احساس کسالت و خستگی نمی کنند.
2- دانشجویان رشته های تاریخ و معماری و باستانشناسی که علاقه مند به بازدید از سایتی خاص بوده و در کنار اطلاعات خاص رشته ی خود نیاز به اطلاعات محلی و آشنایی با منطقه را دارند.
3- علاقه مندان به معماری، باستانشناسی و تاریخ که خود مطالعاتی در این رشته ها داشته و مایلند از نزدیک و به صورت عینی مطالعات خود را با خارج از مکتوبات پیوند و لذتی دو چندان ببرند.

قوانین تورهای تاریخی و فرهنگی

قوانین کلی این تورها

البته همه ی کسانی که اندکی علاقه مندی تاریخی داشته باشند هم بسیاری از موارد زیر را رعایت میکنند و این موارد صرفا جنبه ی یاد آوری دارد:
1- رعایت آرامش و سکوت در حین توضیحات راهنما ضروری می باشد.
2-در سایتهای تاریخی از گذاشتن پا روی ساختمانها ی تاریخی و یا تکیه دادن به دیوارهای خشتی و قدیمی و یا ایستادن بیش از ظرفیت بر روی بامها و همچنین دست زدن به آثار تاریخی جدا خودداری شود.
3- از تکیه دادن به ویترینهای موزه ها و یا قفسه های اشیاء تاریخی خودداری گردد.
4- از فلاش زدن به هنگام عکاسی در فضاهای سر پوشیده خودداری شود.

مدت تور سه و نیم روزه
تاریخ و ساعت حرکت  اعلام میگردد.
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
نوع وسیله نقلیه اتوبوس 32 نفره vip
وعده های غذایی سه وعده صبحانه ، سه وعده ناهار
شهرها و استان های مورد بازدید شوش - سوسنگرد - اهواز - خرم آباد
وسایل مورد نیاز درنظر گرفتن وعده های شام، کارت شناسایی (شناسنامه برای زوجین)، لباس مناسب فصل، کفش مناسب پیاده روی، ملحفه، پتو سفری ، بالشت گردنی، آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف، لوازم بهداشتی فردی، شارژر موبایل و سایر لوازم شخصی.

نکات مهم

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین حدود 10 ساعت (با احتساب توقف ها ) می باشد.
2- پیاده روی ها کوتاه بوده و افراد با توانایی عادی به راحتی می توانند در این برنامه شرکت کنند.
3- همراه داشتن کارت شناسایی (شناسنامه برای زوجین الزامی) است.
4- وعده های شام بر عهده همسفران می باشد.
5- در تورهای چندروزه امکان جابجایی بازدید ها توسط راهنما وجود دارد.
6- و به تهیه لوازم مورد نیاز درج شده در بالا توجه لازم را داشته باشید.

شب حرکت

شب از کرج به سمت خوزستان حرکت می کنیم.

خدمات تور

در این روز

شام
گردشگر
-

ناهار
-
-

اقامت
-
-

روز اول

صبح پس از صرف صبحانه به شوش می رسیم ،به سمت چغازنیبل، اولین اثر ثبت جهانی ایران در یونسکو رفته، از آن جا بازدید کرده ، از اثر ثبت جهانی کاخ آپادانا شوش و قلعه دمورگان بازدید میکنیم و بعد از آن به سمت شوشتر و اقامتگاه رفته، اتاق ها را تحویل گرفته و استراحت می کنیم.

خدمات تور

در این روز

شام
گردشگر
-

ناهار
 
البرزمن
-

اقامت
-
-

روز دوم

صبح به سمت سوسنگرد حرکت می کنیم، به طرف مضیف های اعراب سوسنگرد می رویم، از پذیرایی قهوه عربی، موسیقی و غذای محلی اعراب منطقه لذت خواهیم برد. بعد ازصرف نهار به سمت شهر اهواز حرکت میکنیم، از پل سفید اهواز دیدن کرده و سپس به سمت خیابان لشکر آباد رفته و پس از گشت و صرف شام به سمت شوشتر و هتل برمی گردیم.

خدمات تور

در این روز

شام
گردشگر
-

ناهار
البرزمن
-

اقامت
-
-

روز سوم

صبح صبحانه را صرف کرده، اتاق ها را تحویل می دهیم، از بند داریون و سپس سازه های آبی شوشتر بازدید می کنیم و سپس به سمت خرم آباد حرکت می کنیم و بعداز صرف نهار در خرم آباد به سمت کرج و تهران برمی گردیم.

خدمات تور

در این روز

شام
-
-

ناهار
البرزمن
-

اقامت
-
-

• چنانچه سفر به حد نصاب مورد نظر متناسب با ظرفیت آن نرسد، البرزمن مجاز به ابطال آن و موظف به استرداد وجوه دریافتی به مسافر می‌باشد.
• در طول سفر به همراه داشتن کارت شناسایی در هنگام اجرای تور و بازدید ها الزامی می باشد.
• در صورتی که مقامات انتظامی یا جامعه به هر دلیلی از ورود گردشگر به مقصد ممانعت کنند، هیچ گونه مسئولیتی بر عهده البرزمن نخواهد بود. در چنین شرایطی راهنما می تواند در صورت داشتن زمان لازم و شرایط مناسب، مسیر سفر را تغییر دهد و گردشگر ملزم به تبعیت از راهنما خواهد بود.
• برخی از جاذبه های گردشگری ایران محدودیت زمانی جهت بازدید دارند به این صورت که در روزهای خاصی از هفته تعطیل هستند، بنابراین بسته به تاریخ و روز سفر ِگردشگر این امکان وجود دارد که در برخی از پکیج ها، سایتی حذف و گشتی دیگر جایگزین آن گردد.
• برخی از سایت ها و جاذبه های مورد بازدید بکر در ایران دارای مسیرهای دسترسی دشواری هستند، بنابراین هنگام خرید تور، به نوع و درجه سختی پکیج انتخابی خود و نکات مربوطه آن دقت فرمایید.
• حفظ اموال و مدارک شخصی در طول سفر و اقامت در شهر مقصد به عهده مسافر بوده و در صورت مفقود شدن و یا صدمه وارد شدن به اموال، البرزمن هیچ مسئولیتی ندارد.
• رعایت پوشش طبق عرف و قوانین جامعه ایران اسلامی الزامی است.
• احترام گذاشتن به فرهنگ و آداب و رسوم مقصد الزامی است.
• در صورت بروز هرگونه مزاحمت، اخلال، رفتار خلاف شئونات اسلامی و ارزش های فرهنگی و بومی در طول سفر توسط گردشگر، راهنما موظف است ضمن گزارش مراتب به البرزمن تصمیم لازم را در خصوص ادامه یا عدم ادامه حضور این مسافر در ادامه سفر اتخاذ نماید.
• رعایت اصول و موازین لازم در راستای رعایت پروتکل های بهداشتی الزامی است.
• همراه داشتن حیوانات خانگی ممنوع می باشد.
• ورود به حریم شخصی خانه های شهر مقصد ممنوع است.
• با خرید محصولات محلی به اقتصاد بومی مقصد خود کمک کنید.
• از ریختن زباله در معابر منطقه و سایت مورد بازدید خودداری فرمایید.
• جهت بازدید از سایت ها و مناطق مورد بازدید خود در مسیرهای مشخص شده قدم بگذارید.
• از آسیب زدن به طبیعت منطقه و اماکن مورد بازدید جدا خودداری فرمایید.
• مسافر می بایست در طول گشت کلیه ضوابط حاکم بر سفر را پذیرفته و در صورت وارد نمودن هرگونه خسارت به محل های اقامت، وسایل حمل و نقل و مکان های مورد بازدید، شخصاً مسئول پرداخت خسارت وارده خواهد بود.
• در طول سفر از شوخی های خطرناک اجتناب نمایید.
• هرگونه مشکلات و هزینه ناشی از عدم آمادگی جسمانی یا عدم آگاهی مسافر از وضعیت جسمانی خود و یا امراض احتمالی مسافر در طول سفر بعهده مسافر خواهد بود.

قیمت برای هر نفر/ از

رزرو
کل:
0تومــان
حرکت در
05:00:00
این تور درحال حاضر 30 نفر ظرفیت دارد

هنگام رزرو سوالی دارید؟ با ما در ارتباط باشید !

02634213531 info@alborzeman.ir
قوانین تور
 • از ثبت نام تا 30 روز قبل از سفر 5%
 • از 29 تا 15 روز قبل از سفر 10%
 • از 15 تا 7 روز قبل از سفر 20%
 • از7 تا 3روز کاری قبل از سفر 25%
 • از 3 تا 1 روز کاری قبل از سفر 40%
 • از 24 ساعت قبل و در صورت عدم حضور در سفر 60%