تور آبشار لاتون

مدت زمان: 2.5 روزه
مبداء : کرج
مقصد : گیلان
تاریخ اجرا: 24 الی 26 خرداد
رزرو حداقل | حداکثر : 1 - 32 نفر
ظرفیت تور : 32
حمل و نقل : اتوبوس
جنگل های زیبای هیرکانی و اقامت در کلبه های چوبی با منظره زیبای قله اسپیناس، تماشای بلندترین آبشار ایران، طبیعت بکر منطقه و ...

جاذبه های مورد بازدید:

آبشاری بلند در دل جنگل بدر دامنه کوه ها و......

چرا تماشای بلندترین آبشار گیلان را پیشنهاد می کنیم ؟ :

 • می خواهیم به تماشای شاهکاری برویم که در قالب یک آبشار در قلب کوه ها جا خوش کرده است و موسیقی دلنوازی را با آب می نوازد.
 • مسیر رسیدن به آبشار لاتون یکی از مسیر های پیاده روی چشم نواز است که  شاید خستگی در آن کمتر احساس شود.
 • از دامنه ای کوهستانی می گذریم و به قلب جنگلی سر سبز میرویم . برای رسیدن به این آبشار زیبا مسیری بس طولانی در پیش داریم، چیزی نزدیک به 4 ساعت پیاده روی در دل جنگل و عبور از تپه های جنگلی پیش رویمان است.
 • آبشاری که با 105 متر ارتفاع لقب بلندترین آبشار استان گیلان را یدک می کشد و از دامنه های شرقی کوه اسپیناس سرچشمه می گیرد و به رودخانه لوندویل می رسد. این رودخانه به سمت کوته کومه حرکت کرده و در پایان به دریای خزر می پیوندد.
 • بهار ، تابستان ، پاییز جنگل های این منطقه زیبایی مثال زدنی دارد ، اما اگر شرایط آب و هوایی را هم در نظر بگیریم ، بهترین فصل برای سفر به لاتون نیمه اول بهار و اردیبهشت است که آب و هوای منطقه معتدل بوده و رطوبت کمتر به شما کمک خواهد کرد.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : تاریخی و فرهنگی

منظور از تورهای تاریخی و فرهنگی

این نوع سفرها به طور خاص به مقاصد فرهنگی و اماکن تاریخی و بناهای باستانی صورت میگیرد. بدیهی است که در این گونه تورها محور اصلی سفر، بازدید از مکان یا مراسمی خاص است و طبیعتاً ارائه ی اطلاعات و توضیحات بیشتر از تورهای همگانی و حتی تخصصی تر خواهد بود. به طور مثال ممکن است سفر فقط به قصد بازدید از یک یا چند کاروانسرا صورت گیرد و در محل فقط به تشریح معماری ، تاریخ ، و یا حکایتهای مربوط به آن کاروانسرا پرداخته شود. آنچه این سفرها را از سفرهای همگانی متمایز میکند این است که در این نوع از سفرها الویت با توضیحات و بازدید از محل است. به طور مثال در مورد شهر کاشان معمولا در یک تور همگانی چندین سایت مورد بازدید قرار گرفته و توضیحات نیز خلاصه تر بوده و زمان توقف در یک سایت محدود است ولی در یک سفر ویژه ی فرهنگی ممکن است تنها دو سایت از از سایتهای تاریخی و معماری مورد بازدید قرار گرفته و در عوض زمان بیشتر و توضیحات مفصل تری به آن سایت اختصاص یابد. یعنی ممکن است به فراخور محل بازدید به نسبت تورهای همگانی از درجه ی سختی بیشتری برخوردار باشد و به طور کلی امکانات رفاهی تابع زمانبندی خاص و امکانات محل بازدید است .

شرایط شرکت کنندگان در این سفر

گروه های هدف

با توضیحات ارئه شده بدیهی است ممکن است که این گونه سفرها در حوصله ی عموم نگنجد بنابراین مخاصبان این سفرها عبارتند از:
1-همه ی علاقمندانی که به مباحث تاریخی و فرهنگی علاقه ی بسیار دارند و از شنیدن توضیحات مفصل احساس کسالت و خستگی نمی کنند.
2- دانشجویان رشته های تاریخ و معماری و باستانشناسی که علاقه مند به بازدید از سایتی خاص بوده و در کنار اطلاعات خاص رشته ی خود نیاز به اطلاعات محلی و آشنایی با منطقه را دارند.
3- علاقه مندان به معماری، باستانشناسی و تاریخ که خود مطالعاتی در این رشته ها داشته و مایلند از نزدیک و به صورت عینی مطالعات خود را با خارج از مکتوبات پیوند و لذتی دو چندان ببرند.

قوانین تورهای تاریخی و فرهنگی

قوانین کلی این تورها

البته همه ی کسانی که اندکی علاقه مندی تاریخی داشته باشند هم بسیاری از موارد زیر را رعایت میکنند و این موارد صرفا جنبه ی یاد آوری دارد:
1- رعایت آرامش و سکوت در حین توضیحات راهنما ضروری می باشد.
2-در سایتهای تاریخی از گذاشتن پا روی ساختمانها ی تاریخی و یا تکیه دادن به دیوارهای خشتی و قدیمی و یا ایستادن بیش از ظرفیت بر روی بامها و همچنین دست زدن به آثار تاریخی جدا خودداری شود.
3- از تکیه دادن به ویترینهای موزه ها و یا قفسه های اشیاء تاریخی خودداری گردد.
4- از فلاش زدن به هنگام عکاسی در فضاهای سر پوشیده خودداری شود.

مدت تور دو و نیم روزه
تاریخ و ساعت حرکت چهارشتبه 24 خرداد ماه 1402 
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
نوع وسیله نقلیه اتوبوس 32 نفره VIP  
وعده های غذایی دو وعده صبحانه، یک وعده نهار، یک وعده شام
شهرها و استان های مورد بازدید گیلان
وسایل مورد نیاز کارت شناسایی، یک وعده ناهار سبک، لباس گرم، کفش مناسب پیاده روی،کیسه خواب ، پانچو یا بارانی، آب و لیوان شخصی و غیر یکبار مصرف ، ظروف شخصی ( بشقاب و قاشق) ، دمپایی و سایر لوازم فردی داخل کوله پشتی
نکات مهم

نکات مهم و قابل توجه:

 1. مسیر با ماشین حدود 7 ساعت ( با احتساب توقف ها) می باشد
 2.  بهترین فصل اجرا: بهار
 3. پیاده روی ها در روز اول حدود 3 ساعت و روز دوم حدودا 4 ساعت می باشد.
 4. این برنامه جزو تورهای با درجه سختی می باشد و شرکت کنندگان با توانایی جسمانی ( بدون مشکل کمر درد یا پادرد ) می توانند شرکت کنند.
 5. باتوجه به اینکه اقامت در کلبه چوبی و با امکانات بسیار بسیار محدود است، همراه داشتن کیسه خواب الزامی است.
 6.  اقامت در کلبه های محلی به صورت گروهی و کف خواب می باشد.
 7. کلبه ها برق شهری ندارند . ( موتور برق دارند) لذا همراه داشتن پاور بانک به همسفران عزیز توصیه می گردد.
 8.  همراه داشتن لباس مناسب فصل و کفش مناسب طبیعتگردی به تمامی همسفران در این تور توصیه می گردد.
 9. در صورتی که مقامات انتظامی یا جامعه محلی به هر دلیلی از ورود مسافر به مقصد ممانعت کنند، مسافر ملزم به تبعیت از دستورات بوده و هیچ گونه مسئولیتی بر عهده کارگزار نخواهد بود.
 10. تمام برنامه ها در صورت مساعد نبودن شرایط آب و هوایی، عوامل محیطی یا فنی و ... بنا به صلاحدید لیدر و مجموعه قابلیت جابجایی دارند.
 11. به تهیه لوازم مورد نیاز درج شده در بالا توجه لازم را داشته باشید.
 12. در صورتی که مقامات انتظامی یا جامعه محلی به هر دلیلی از ورود مسافر به مقصد ممانعت کنند، مسافر ملزم به تبعیت از دستورات بوده و هیچ گونه مسئولیتی بر عهده کارگزار نخواهد بود.
 13. تمام برنامه ها در صورت مساعد نبودن شرایط آب و هوایی، عوامل محیطی یا فنی و ... بنا به صلاحدید لیدر و مجموعه قابلیت جابجایی دارند.

شب حرکت

حرکت حدود ساعت 23 شب به سمت استان گیلان ، استراحت شبانه در اتوبوس خواهیم داشت.

خدمات تور

در این روز

شام
-
-

نهار
-
-

اقامت
-
-

روز اول

صبح هنگام رسیدن به روستای کوته کومه ، صرف صبحانه ، 1 ساعت نیسان سواری تا نزدیکی اقامتگاه ، پیاده روی حدود 45 دقیقه ای تا کلبه (توجه داشته باشیدکه در این بخش از مسیر حمل کوله و وسایل شخصی توسط خود گردشگر انجام میگیرد.) رسیدن به کلبه ها کمی استراحت و حرکت به سمت آبشار لاتون ( پیاده روی در شیب و مسیرهای جنگلی ( پیاده روی در شیب و مسیرهای جنگلی حدود 3 ساعت ) ، صرف ناهار در طبیعت ، بازدید از آبشار زیبای لاتون و برگشت به سمت اقامتگاه ،شب نشینی دور آتش و صرف شام و...

خدمات تور

در این روز

شام
-
-

نهار
-
-

اقامت
-
-

روز دوم

پیاده روی تا اتوبوس حدود 4-5 ساعت می باشد. ( در مسیر های جنگلی و غالبا در سراشیبی با شیب های متوسط و کم ، حمل وسیله ها توسط نیسان انجام میگیرد ) رسیدن به اتوبوس ، صرف ناهار در مسیر و برگشت به سمت کرج .

خدمات تور

در این روز

شام
-
-

نهار
-
-

اقامت
-
-

• چنانچه سفر به حد نصاب مورد نظر متناسب با ظرفیت آن نرسد، البرزمن مجاز به ابطال آن و موظف به استرداد وجوه دریافتی به مسافر می‌باشد.
• در طول سفر به همراه داشتن کارت شناسایی در هنگام اجرای تور و بازدید ها الزامی می باشد.
• در صورتی که مقامات انتظامی یا جامعه به هر دلیلی از ورود گردشگر به مقصد ممانعت کنند، هیچ گونه مسئولیتی بر عهده البرزمن نخواهد بود. در چنین شرایطی راهنما می تواند در صورت داشتن زمان لازم و شرایط مناسب، مسیر سفر را تغییر دهد و گردشگر ملزم به تبعیت از راهنما خواهد بود.
• برخی از جاذبه های گردشگری ایران محدودیت زمانی جهت بازدید دارند به این صورت که در روزهای خاصی از هفته تعطیل هستند، بنابراین بسته به تاریخ و روز سفر ِگردشگر این امکان وجود دارد که در برخی از پکیج ها، سایتی حذف و گشتی دیگر جایگزین آن گردد.
• برخی از سایت ها و جاذبه های مورد بازدید بکر در ایران دارای مسیرهای دسترسی دشواری هستند، بنابراین هنگام خرید تور، به نوع و درجه سختی پکیج انتخابی خود و نکات مربوطه آن دقت فرمایید.
• حفظ اموال و مدارک شخصی در طول سفر و اقامت در شهر مقصد به عهده مسافر بوده و در صورت مفقود شدن و یا صدمه وارد شدن به اموال، البرزمن هیچ مسئولیتی ندارد.
• رعایت پوشش طبق عرف و قوانین جامعه ایران اسلامی الزامی است.
• احترام گذاشتن به فرهنگ و آداب و رسوم مقصد الزامی است.
• در صورت بروز هرگونه مزاحمت، اخلال، رفتار خلاف شئونات اسلامی و ارزش های فرهنگی و بومی در طول سفر توسط گردشگر، راهنما موظف است ضمن گزارش مراتب به البرزمن تصمیم لازم را در خصوص ادامه یا عدم ادامه حضور این مسافر در ادامه سفر اتخاذ نماید.
• رعایت اصول و موازین لازم در راستای رعایت پروتکل های بهداشتی الزامی است.
• همراه داشتن حیوانات خانگی ممنوع می باشد.
• ورود به حریم شخصی خانه های شهر مقصد ممنوع است.
• با خرید محصولات محلی به اقتصاد بومی مقصد خود کمک کنید.
• از ریختن زباله در معابر منطقه و سایت مورد بازدید خودداری فرمایید.
• جهت بازدید از سایت ها و مناطق مورد بازدید خود در مسیرهای مشخص شده قدم بگذارید.
• از آسیب زدن به طبیعت منطقه و اماکن مورد بازدید جدا خودداری فرمایید.
• مسافر می بایست در طول گشت کلیه ضوابط حاکم بر سفر را پذیرفته و در صورت وارد نمودن هرگونه خسارت به محل های اقامت، وسایل حمل و نقل و مکان های مورد بازدید، شخصاً مسئول پرداخت خسارت وارده خواهد بود.
• در طول سفر از شوخی های خطرناک اجتناب نمایید.
• هرگونه مشکلات و هزینه ناشی از عدم آمادگی جسمانی یا عدم آگاهی مسافر از وضعیت جسمانی خود و یا امراض احتمالی مسافر در طول سفر بعهده مسافر خواهد بود.

قیمت برای هر نفر/ از

رزرو
کل:
تومــان 0
در حال حاضر در دسترس نیست
حرکت در
23:00:00
این تور درحال حاضر 32 نفر ظرفیت دارد

هنگام رزرو سوالی دارید؟ با ما در ارتباط باشید !

02634104 tour@alborzeman.ir Whatsapp پشتیبانی سوالات پیش از خرید
قوانین تور
 • از ثبت نام تا 30 روز قبل از سفر 5%
 • از 29 تا 15 روز قبل از سفر 10%
 • از 15 تا 7 روز قبل از سفر 20%
 • از7 تا 3روز کاری قبل از سفر 25%
 • از 3 تا 1 روز کاری قبل از سفر 40%
 • از 24 ساعت قبل و در صورت عدم حضور در سفر 60%

ارتباط با ما

  • تلفن : 34213531-026
  • موبایل : 09391725252
  • Email: info@alborzeman.ir
  • کرج، میدان سپاه ، به سمت سه راه گوهردشت ، بعد از خیابان بوستان ، ساختمان گلستان ، واحد یک