زنجان گردی

مدت زمان: 1 روزه
مبداء : کرج
مقصد : زنجان
تاریخ اجرا: جمعه 31 شهریور 1402
بازدید از بنای تاریخی گنبد سلطانیه، موزه رختشورخانه ، موزه مردان نمکی و بازارچه سنتی و کاروانسرای سنگی و...

جاذبه های مورد بازدید:

گنبد سلطانیه ، بازار قدیمی زنجان ، عمارت ذوالفقاری ، رختشویخانه و... ...

 

چرا این سفر را به شما پیشنهاد میکنیم؟

 • گنبد سطانیه در بعد جهانی نیز شهرت خاصی دارد و از نظر ارتفاع بعد از کلیسای سانتا ماریای ایتالیا و مسجد ایا صوفیه ترکیه به عنوان سومین گنبد جهان شناخته می شود.همچنین این گنبد عنوان بزرگترین گنبد تاریخی در ایران و بزرگ ترین گنبد آجری در جهان را نیز به خود اختصاص داده است و در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.جالب است بدانید که گنبد سلطانیه در قدیم به عنوان ساعت آفتابی نیز مورد استفاده قرار می گرفته است.
 • در قلب بافت قدیمی شهر ، طویل ترین بازار ایران ، مجموعه بازار قدیمی زنجان قرار گرفته است که از قدیم تا کنون جمعیت پر جوش و خروشی را در حال خرید و فروش به خود دیده استاین بازار 56 راه ورودی اصلی و فرعی به شبکه ارتباطی تمام شهر راه دارد.درکنار بازار راسته ها ، تیمچه ها و کاروانسراهای فراوانی قرار گرفته که بسیار دیدنی هستند.
 • عمارت ذوالفقاری یکی از بناهای به جای مانده از دوران قاجار است که زمانی ساختمان اداری و مسکونی حکمران زنجان به شمار میرفت .این عمارت در حال حاضر به نام موزه باستان شناسی زنجان شناخته می شود و در آن می توانید مومیایی های مردان نمکی با مو و ریش های بلند سپید که متعلق به دوران هخامنشی است را تماشا کنید.
 • در قدیم که ماشین لباسشویی وجود نداشت و بیشتر مردم برای شستن لباس ها یا ظرف هایشان به لب رودخانه می رفتند ، زنجان محلی به صورت شبانه روزی و رایگان برای شستشوی لباس ها و ظروف برای مردم بنا کرده بود که امروزه به نام موزه رختشویخانه  یا موزه مردم شناسی زنجان شناخته می شود.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : طبیعت گردی

منظور از تورهای طبیعت گردی

در این نوع سفرها محور اصلی سفر بر اساس بازدید از یک سایت خاص طبیعی و یا اقامت در دامان طبیعت میباشد. ناگفته پیداست که این نوع سفرها برای همگان مناسب نیست و به همین دلیل هم زمان و شرایط برگزاری و تعداد شرکت کنندگان نیز خاص می باشد.در اینگونه سفرها افراد بسیار علاقه مند به طبیعت و کسانی که تحمل شرایط سخت طبیعی (مانند: استفاده از دستشوی صحرایی در صورت لزوم، نبود حمام برای چند روز متوالی، پیاده روی های طولانی و ...) را دارند، شرکت کرده و تمام اصول طبیعت گردی با دقت تمام آموزش داده شده و رعایت میشوند. چراکه در سفرهای طبیعت گردی ویژه اصل بر سازگاری با طبیعت است و به همین دلیل نیز شرایط خاص به خود را میطلبد.

درجه سختی تور : درجه دو

منظور از تورهای طبیعت گردی با درجه سختی دو

افراد شرکت کننده در این تورها باید از آمادگی جسمانی نسبتا خوبی برخوردار باشند . در تورهای طبیعت گردی با درجه سختی دو باید آمادگی پیاده روی 3 الی 7 ساعت در روز را داشته باشید. به همراه پیاده روی در این تورها باید آمادگی سختی هایی شامل گذر از سربالایی ها و سرازیری ها، عبور از مسیرهای سنگلاخی رودخانه ای، غارنوری در غارهای بکر و ... را داشته باشید.

قوانین تورهای طبیعت گردی

ویژگی شرکت کنندگان و قوانین تورهای طبیعت گردی

قوانین شرکت در تورهای طبیعت گردی :

1- ما طبیعت گردانی هستیم که جز با رد پا اثر دیگری در طبیعت بر جای نمیگذاریم و عکس تنها یادگاری است که از طبیعت بر میداریم.
2- ما در تمام طول سفر اصول ایمنی و حفاظت از جان خود را فراموش نکرده و آنرا کاملا رعایت میکنیم.
3- استفاده از هوای تازه، سکوت،آرامش طبیعت، یکی شدن با طبیعت و دیدن مناظر زیبای آن جزء اهداف مشترک همه ما طبیعت گردان میباشد.
4- ما اصول بهره مندی از خوراک سالم و مناسب طبیعت گردی را رعایت میکنیم.
5- ما تمام اصول سفرهای گروهی را رعایت کرده و از تصمیمات شخصی خارج از چارچوب گروه اجتناب میکنیم.

مدت تور یک روزه
تاریخ و ساعت حرکت  5 صبح جمعه 31 شهریور
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
نوع وسیله نقلیه اتوبوس توریستی 40 نفره
وعده های غذایی 1 وعده صبحانه ،پذیرایی میان وعده
برنامه سفر
صرف صبحانه در مسیر ، بازدید از گنبد سلطانیه ، موزه رختشویخانه ، موزه مردان نمکی ، تایم آزاد جهت صرف ناهار ، بازارچه سنتی ، و کاروانسرای سنگی و بازگشت به سمت کرج.
وسایل مورد نیاز
کارت شناسایی ، لباس مناسب فصل  ،کفش مناسب پیاده روی ، آب و لیوان شخصی ، و غیر یکبار مصرف ، و سایر لوازم فردی  داخل کوله پشتی 
نکات مهم
 

نکات مهم و قابل توجه:

1- مسیر با ماشین حدود 4 ساعت (با احتساب توقف ها ).
2- این تور درجه سختی آنچنانی ندارد، جزو تورهای سبک محسوب می شود و افراد با توانایی جسمانی معمولی ، به راحتی می توانند در این برنامه شرکت کنند .
3- پیاده روی بین 1.30 الی 2 ساعت و در حد شهر گردی و بازدید از بناهای تاریخی و موزه  هاست.
4- وعده ناهار به عهده گردشگر می باشد.
 

چنانچه سفر به حد نصاب مورد نظر متناسب با ظرفیت آن نرسد، البرزمن مجاز به ابطال آن و موظف به استرداد وجوه دریافتی به مسافر می‌باشد.
• در طول سفر به همراه داشتن کارت شناسایی در هنگام اجرای تور و بازدید ها الزامی می باشد.
• در صورتی که مقامات انتظامی یا جامعه به هر دلیلی از ورود گردشگر به مقصد ممانعت کنند، هیچ گونه مسئولیتی بر عهده البرزمن نخواهد بود. در چنین شرایطی راهنما می تواند در صورت داشتن زمان لازم و شرایط مناسب، مسیر سفر را تغییر دهد و گردشگر ملزم به تبعیت از راهنما خواهد بود.
• برخی از جاذبه های گردشگری ایران محدودیت زمانی جهت بازدید دارند به این صورت که در روزهای خاصی از هفته تعطیل هستند، بنابراین بسته به تاریخ و روز سفر ِگردشگر این امکان وجود دارد که در برخی از پکیج ها، سایتی حذف و گشتی دیگر جایگزین آن گردد.
• برخی از سایت ها و جاذبه های مورد بازدید بکر در ایران دارای مسیرهای دسترسی دشواری هستند، بنابراین هنگام خرید تور، به نوع و درجه سختی پکیج انتخابی خود و نکات مربوطه آن دقت فرمایید.
• حفظ اموال و مدارک شخصی در طول سفر و اقامت در شهر مقصد به عهده مسافر بوده و در صورت مفقود شدن و یا صدمه وارد شدن به اموال، البرزمن هیچ مسئولیتی ندارد.
• رعایت پوشش طبق عرف و قوانین جامعه ایران اسلامی الزامی است.
• احترام گذاشتن به فرهنگ و آداب و رسوم مقصد الزامی است.
• در صورت بروز هرگونه مزاحمت، اخلال، رفتار خلاف شئونات اسلامی و ارزش های فرهنگی و بومی در طول سفر توسط گردشگر، راهنما موظف است ضمن گزارش مراتب به البرز من تصمیم لازم را در خصوص ادامه یا عدم ادامه حضور این مسافر در بقیه سفر اتخاذ نماید.
• رعایت اصول و موازین لازم در راستای رعایت پروتکل های بهداشتی الزامی است.
• همراه داشتن حیوانات خانگی ممنوع می باشد.
• ورود به حریم شخصی خانه های شهر مقصد ممنوع است.
• با خرید محصولات محلی به اقتصاد بومی مقصد خودکمک کنید.
• از ریختن زباله در معابر منطقه و سایت مورد بازدید خودداری فرمایید.
• جهت بازدید از سایت ها و مناطق مورد بازدید خود در مسیرهای مشخص شده قدم بگذارید.
• از آسیب زدن به طبیعت منطقه و اماکن مورد بازدید جدا خودداری فرمایید.
• مسافر می بایست در طول گشت کلیه ضوابط حاکم بر سفر را پذیرفته و در صورت وارد نمودن هرگونه خسارت به محل های اقامت، وسایل حمل و نقل و مکان های مورد بازدید، شخصاً مسئول پرداخت خسارت وارده خواهد بود.
• در طول سفر از شوخی های خطرناک اجتناب نمایید.
• هرگونه مشکلات و هزینه ناشی از عدم آمادگی جسمانی یا عدم آگاهی مسافر از وضعیت جسمانی خود و یا امراض احتمالی مسافر در طول سفر بعهده مسافر خواهد بود

قیمت برای هر نفر/ از

رزرو
کل:
تومــان 750,000
در حال حاضر در دسترس نیست
حرکت در
05:00:00
این تور درحال حاضر 40 نفر ظرفیت دارد

هنگام رزرو سوالی دارید؟ با ما در ارتباط باشید !

02634104 tour@alborzeman.ir Whatsapp پشتیبانی سوالات پیش از خرید

ارتباط با ما

  • تلفن : 34213531-026
  • موبایل : 09391725252
  • Email: info@alborzeman.ir
  • کرج، میدان سپاه ، به سمت سه راه گوهردشت ، بعد از خیابان بوستان ، ساختمان گلستان ، واحد یک