تور 4.5 روزه شیراز

مدت زمان: 4.5 روزه
مبداء : کرج
مقصد : شیراز
تاریخ اجرا: 17 الی 21 اردیبهشت
بازدید از مجموعه وکیل (مسجد، حمام و بازار وکیل)، ارگ کریم خانی، باغ ارم شیراز، آرامگاه سعدی، حافظیه، مجموعه پاسارگاد و آرامگاه کوروش، مجموعه نقش رستم، مجموعه تخت جمشید، مسجد نصیرالملک، دروازه قرآن

جاذبه های مورد بازدید:

بازدید از مجموعه وکیل (مسجد، حمام و بازار وکیل)، ارگ کریم خانی، باغ ارم شیراز، آرامگاه سعدی، حافظیه، مجموعه پاسارگاد و آرامگاه کوروش، مجموعه نقش رستم، مجموعه تخت جمشید، مسجد نصیرالملک، دروازه قرآن .

چرا سفر به پایتخت شعر و عاشقی را پیشنهاد می کنیم؟

 • شیراز، یکی از زیباترین و تاریخی ترین شهرهای ایران، آنقدر جاذبه های تاریخی و طبیعی دارد که شاید هفته ها اقامت و گردش در آن باز هم کم باشد.

 • باغ ارم؛ باغی که نامش به عنوان یکی از نُه باغ ایرانی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است و تلفیقی کم نظیر از تاریخ و طبیعت را پیش رویتان قرار می دهد. تنوع گیاهی در باغ ارم، بسیار بالاست و گیاهان بسیاری از اقصی نقاط جهان در آن به چشم می خورند.
 • آرامگاه سعدی؛ آرامشی از جنس بوستان و گلستان. با قدم گذاشتن به درون محوطه سعدیه، دنیایی از شعر و ادب پارسی با شما سخن می گوید و پندها و نصیحت های سعدی را برایتان بازگو می کند.
 • آرامگاه حافظ؛ به فالی خوش مهمان تان کرده و حال دلتان را خوب می کند. اینجا یا غرق در دنیای شعر می شوید، تفالی به دیوان حافظ می زنید، از شنیدن مشاعره ها لذت می برید و یا عاشق می شوید!!
 • یکی از بازارهای سنتی معروف ایرانی که در شهر شیراز قرار دارد، بازار وکیل است. بازار تاریخی وکیل از مهمترین بازارهای شیراز از گذشته تاکنون بوده و یادگاری زیبا از کریم خان زند می باشد. مسقطی، عرقیجات و بهار نارنج را به راحتی و با کیفیت عالی از این بازار تاریخی تهیه کنید.
 •  در این برنامه شانس بازدید از تخت جمشید، پاسارگاد، ارگ کریم خانی، نقش رستم و... را خواهید داشت.

توضیحات تکمیلی برنامه

نوع تور : تاریخی و فرهنگی

منظور از تورهای تاریخی و فرهنگی

این نوع سفرها به طور خاص به مقاصد فرهنگی و اماکن تاریخی و بناهای باستانی صورت میگیرد. بدیهی است که در این گونه تورها محور اصلی سفر، بازدید از مکان یا مراسمی خاص است و طبیعتاً ارائه ی اطلاعات و توضیحات بیشتر از تورهای همگانی و حتی تخصصی تر خواهد بود. به طور مثال ممکن است سفر فقط به قصد بازدید از یک یا چند کاروانسرا صورت گیرد و در محل فقط به تشریح معماری ، تاریخ ، و یا حکایتهای مربوط به آن کاروانسرا پرداخته شود. آنچه این سفرها را از سفرهای همگانی متمایز میکند این است که در این نوع از سفرها الویت با توضیحات و بازدید از محل است. به طور مثال در مورد شهر کاشان معمولا در یک تور همگانی چندین سایت مورد بازدید قرار گرفته و توضیحات نیز خلاصه تر بوده و زمان توقف در یک سایت محدود است ولی در یک سفر ویژه ی فرهنگی ممکن است تنها دو سایت از از سایتهای تاریخی و معماری مورد بازدید قرار گرفته و در عوض زمان بیشتر و توضیحات مفصل تری به آن سایت اختصاص یابد. یعنی ممکن است به فراخور محل بازدید به نسبت تورهای همگانی از درجه ی سختی بیشتری برخوردار باشد و به طور کلی امکانات رفاهی تابع زمانبندی خاص و امکانات محل بازدید است .

شرایط شرکت کنندگان در این سفر

گروه های هدف

با توضیحات ارئه شده بدیهی است ممکن است که این گونه سفرها در حوصله ی عموم نگنجد بنابراین مخاصبان این سفرها عبارتند از:
1-همه ی علاقمندانی که به مباحث تاریخی و فرهنگی علاقه ی بسیار دارند و از شنیدن توضیحات مفصل احساس کسالت و خستگی نمی کنند.
2- دانشجویان رشته های تاریخ و معماری و باستانشناسی که علاقه مند به بازدید از سایتی خاص بوده و در کنار اطلاعات خاص رشته ی خود نیاز به اطلاعات محلی و آشنایی با منطقه را دارند.
3- علاقه مندان به معماری، باستانشناسی و تاریخ که خود مطالعاتی در این رشته ها داشته و مایلند از نزدیک و به صورت عینی مطالعات خود را با خارج از مکتوبات پیوند و لذتی دو چندان ببرند.

قوانین تورهای تاریخی و فرهنگی

قوانین کلی این تورها

البته همه ی کسانی که اندکی علاقه مندی تاریخی داشته باشند هم بسیاری از موارد زیر را رعایت میکنند و این موارد صرفا جنبه ی یاد آوری دارد:
1- رعایت آرامش و سکوت در حین توضیحات راهنما ضروری می باشد.
2-در سایتهای تاریخی از گذاشتن پا روی ساختمانها ی تاریخی و یا تکیه دادن به دیوارهای خشتی و قدیمی و یا ایستادن بیش از ظرفیت بر روی بامها و همچنین دست زدن به آثار تاریخی جدا خودداری شود.
3- از تکیه دادن به ویترینهای موزه ها و یا قفسه های اشیاء تاریخی خودداری گردد.
4- از فلاش زدن به هنگام عکاسی در فضاهای سر پوشیده خودداری شود.

مدت تور چهار و نیم  روزه
تاریخ و ساعت حرکت دوشنبه 17 اردیبهشت ماه 1403 ،23:50 شب
مبدا حرکت کرج - میدان شهید آجرلو (سپاه)
نوع وسیله نقلیه قطار 4 تخته
وعده های غذایی

چهار وعده صبحانه، دو وعده ناهار

شهرها و استان های مورد بازدید  مرودشت، استان فارس ، شیراز 
وسایل مورد نیاز در نظر گرفتن یک وعده ناهار و وعده های شام، کارت شناسایی(شناسنامه برای زوجین)، لباس مناسب فصل، کفش مناسب پیاده روی، ملحفه ، بالشت گردنی و پتوی سفری، لوازم بهداشتی فردی، شارژر موبایل و سایر لوازم شخصی
نکات مهم

نکات مهم و قابل توجه:

 1. پیاده روی ها به صورت روزانه در حدود 2.5 تا 3 ساعت و به صورت شهرگردی بوده و افراد با توانایی عادی به راحتی می تواند در این برنامه شرکت کند.
 2. به دلیل ازدحام و ترافیک در اردیبهشت ماه و عدم توقف و تردد اتوبوس در برخی خیابان ها، مسیر های پیاده روی جهت بازدید از گشت ها طولانی تر خواهد بود. در صورت عدم توانایی مسافر جهت همراهی برخی از گشت ها و پیاده روی ها، مسافر می تواند با اطلاع به لیدر جهت استراحت به هتل و یا مکانی که راهنمای تور پیشنهاد می کند، اقدام نماید.
 3. همراه داشتن کارت شناسایی (شناسنامه برای زوجین الزامی) است.
 4. یک وعده ناهار و وعده های شام بر عهده همسفران می باشد.
 5. در مسیر رفت محل مناسبی برای تهیه صبحانه وجود ندارد، صبحانه بصورت پک در اختیار همسفران قرار میگیرد.
 6. در تورهای چند روزه بنا به صلاحدید لیدر امکان جابجایی گشتهای روزانه وجود دارد.
 7. اگر رزرو هتل اعلام شده به دلیل مشکل و اتفاقاتی که از کنترل کارگزار خارج میباشد ( اعم از اعلام خرابی، مشکلات تاسیساتی و ...) از سوی هتل کنسل گردد، کارگزار هتل دیگری را با همان درجه و ستاره جایگزین می نماید.
 8. امضای قرارداد یا خرید تور به صورت الکترونیک از طرف مسافر یا نماینده وی، به منزله مطالعه دقیق مشخصات سفر، آگاهی کامل از مفاد قرارداد، شرایط ابطال سفر و اطلاع از کلیه لوازم ضروری و شخصی مورد نیاز سفر بوده و کلیه مسئولیت های ناشی از عدم توجه به مفاد این پیوست متوجه مسافر خواهد بود.

شب حرکت

آخر شب ( حدود 12 شب ) حرکت از کرج به سمت شیراز و استراحت شبانه در ماشین.

برنامه تور

در این روز

شام
-
-

ناهار
-
-

اقامت
-
-

روز اول

در مسیر چند توقف کوتاه جهت استفاده از سرویس بهداشتی و صرف صبحانه خواهیم داشت، به شهر پاسارگاد رسیده، سپس از مجموعه تاریخی پاسارگاد و آرامگاه کوروش دیدن خواهیم کرد، بعد از صرف ناهار به سمت شیراز حرکت کرده توقفی کوتاه در کنار دروازه قرآن خواهیم داشت، سپس به هتل رفته اتاق ها رو تحویل می گیریم و استراحت می کنیم، شب هنگام زمان آزاد در اختیار همسفران جهت گشت در شهر.

برنامه تور

در این روز

ناهار
البرزمن
رستوران

شام
گردشگر
-

اقامت
هتل
پارسیان

روز دوم

بعد از صرف صبحانه جهت بازدیدهای شیراز آماده میشویم. از مسجد زیبای نصیر الملک و ارگ کریمخانی بازدید خواهیم داشت، به تماشای حمام، مسجد و بازار وکیل رفته و تایم آزاد جهت صرف ناهار خواهیم داشت. بعدازظهر از شاهچراغ دیدن کرده سپس به سمت حافظیه می رویم، شب به هتل برگشته و استراحت می کنیم.

 

برنامه تور

در این روز

ناهار
گردشگر
-

شام
گردشگر
-

اقامت
هتل
پارسیان

روز سوم

بعد از صرف صبحانه به سمت مرودشت حرکت میکنیم، از مجموعه تخت جمشید و نقش رستم بازدید می کنیم و پس از صرف ناهار به سمت شیراز حرکت کرده از باغ ارم، مقبره سعدی بازدید میکنیم، شب به هتل برگشته و استراحت میکنیم.

برنامه تور

در این روز

ناهار
البرزمن
رستوران

شام
گردشگر
-

اقامت
هتل
پارسیان

روز چهارم

صبح زود اتاق ها را تحویل داده، صبحانه را صرف کرده ، به سمت کرج حرکت میکنیم.

برنامه تور

در این روز

ناهار
البرزمن
-

شام
-
-

اقامت
-
-

• چنانچه سفر به حد نصاب مورد نظر متناسب با ظرفیت آن نرسد، البرزمن مجاز به ابطال آن و موظف به استرداد وجوه دریافتی به مسافر می‌باشد.
• در طول سفر به همراه داشتن کارت شناسایی در هنگام اجرای تور و بازدید ها الزامی می باشد.
• در صورتی که مقامات انتظامی یا جامعه به هر دلیلی از ورود گردشگر به مقصد ممانعت کنند، هیچ گونه مسئولیتی بر عهده البرزمن نخواهد بود. در چنین شرایطی راهنما می تواند در صورت داشتن زمان لازم و شرایط مناسب، مسیر سفر را تغییر دهد و گردشگر ملزم به تبعیت از راهنما خواهد بود.
• برخی از جاذبه های گردشگری ایران محدودیت زمانی جهت بازدید دارند به این صورت که در روزهای خاصی از هفته تعطیل هستند، بنابراین بسته به تاریخ و روز سفر ِگردشگر این امکان وجود دارد که در برخی از پکیج ها، سایتی حذف و گشتی دیگر جایگزین آن گردد.
• برخی از سایت ها و جاذبه های مورد بازدید بکر در ایران دارای مسیرهای دسترسی دشواری هستند، بنابراین هنگام خرید تور، به نوع و درجه سختی پکیج انتخابی خود و نکات مربوطه آن دقت فرمایید.
• حفظ اموال و مدارک شخصی در طول سفر و اقامت در شهر مقصد به عهده مسافر بوده و در صورت مفقود شدن و یا صدمه وارد شدن به اموال، البرزمن هیچ مسئولیتی ندارد.
• رعایت پوشش طبق عرف و قوانین جامعه ایران اسلامی الزامی است.
• احترام گذاشتن به فرهنگ و آداب و رسوم مقصد الزامی است.
• در صورت بروز هرگونه مزاحمت، اخلال، رفتار خلاف شئونات اسلامی و ارزش های فرهنگی و بومی در طول سفر توسط گردشگر، راهنما موظف است ضمن گزارش مراتب به البرز من تصمیم لازم را در خصوص ادامه یا عدم ادامه حضور این مسافر در بقیه سفر اتخاذ نماید.
• رعایت اصول و موازین لازم در راستای رعایت پروتکل های بهداشتی الزامی است.
• همراه داشتن حیوانات خانگی ممنوع می باشد.
• ورود به حریم شخصی خانه های شهر مقصد ممنوع است.
• با خرید محصولات محلی به اقتصاد بومی مقصد خودکمک کنید.
• از ریختن زباله در معابر منطقه و سایت مورد بازدید خودداری فرمایید.
• جهت بازدید از سایت ها و مناطق مورد بازدید خود در مسیرهای مشخص شده قدم بگذارید.
• از آسیب زدن به طبیعت منطقه و اماکن مورد بازدید جدا خودداری فرمایید.
• مسافر می بایست در طول گشت کلیه ضوابط حاکم بر سفر را پذیرفته و در صورت وارد نمودن هرگونه خسارت به محل های اقامت، وسایل حمل و نقل و مکان های مورد بازدید، شخصاً مسئول پرداخت خسارت وارده خواهد بود.
• در طول سفر از شوخی های خطرناک اجتناب نمایید.
• هرگونه مشکلات و هزینه ناشی از عدم آمادگی جسمانی یا عدم آگاهی مسافر از وضعیت جسمانی خود و یا امراض احتمالی مسافر در طول سفر بعهده مسافر خواهد بود.

قیمت برای هر نفر/ از

رزرو
کل:
تومــان 6,850,000
در حال حاضر در دسترس نیست
حرکت در
23:50:00
این تور درحال حاضر 20 نفر ظرفیت دارد

هنگام رزرو سوالی دارید؟ با ما در ارتباط باشید !

02634213531 tour@alborzeman.ir Whatsapp پشتیبانی سوالات پیش از خرید
قوانین تور
 • از ثبت نام تا 30 روز قبل از سفر 5%
 • از 29 تا 15 روز قبل از سفر 10%
 • از 15 تا 7 روز قبل از سفر 20%
 • از7 تا 3روز کاری قبل از سفر 25%
 • از 3 تا 1 روز کاری قبل از سفر 40%
 • از 24 ساعت قبل و در صورت عدم حضور در سفر 60%

نماد اعتماد الکترونیک

enamad

ارتباط با ما

  • تلفن : 34213531-026
  • موبایل : 09391725252
  • Email: info@alborzeman.ir
  • کرج، میدان سپاه ، به سمت سه راه گوهردشت ، بعد از خیابان بوستان ، ساختمان گلستان ، واحد یک